Prosto z Miasta 24.03.2016

24 marca 2016, 15:31, red
Dzisiaj o wielkanocnym świętowaniu, planowanej drodze krzyżowej, nocnym i dziennym bieganiu i inwestycjach na Kasprzaka. Prosto z miasta to przegląd najważniejszych informacji mijającej doby w naszym regionie.

Liczymy pasażerów

Połączenie Gorzów-Berlin to połączenie pilotażowe, które województwo lubuskie współfinansuje. Chcemy sprawdzić, czy będzie duże zainteresowanie tym połączeniem – mówiła podczas konferencji prasowej w Poczdamie marszałek Elżbieta Polak. Na chwilę obecną, mimo ogromnego medialnego szumu pociągiem jeździ niewiele osób. Być może ma na to wpływ fatalna godzina dojazdu do Berlina – pociąg z Gorzowa dociera do Berlina o 10:28.

Wielkanoc mniej religijna

Dla 70-ciu procent z nas Wielkanoc jest świętem rodzinnym, a tylko dla 46 proc. to przeżycie religijne – wynika z badań opinii publicznej. Dla wielu z nas dzień Zmartwychwstania Pańskiego to miła tradycja, a dla co ósmego – okazja do wypoczynku. Sondażownie zauważają że trend spadkowy w postrzeganiu Wielkanocy przez pryzmat wiary pogłębia się z roku na rok. Jeszcze w roku 2001 Wielkanoc była przeżyciem religijnym dla połowy polaków. Teraz odsetek ten wynosi 44 procent.

Senioralia w Gorzowie od 8 do 9 kwietnia

Gorzowskie Senioralia to inicjatywa dedykowana osobom starszym i ich rodzinom. Fundacja Rozwoju Holistycznego, która jest organizatorem wydarzenia, chce namówić gorzowskich seniorów do aktywnego życia i poszukiwania zainteresowań. Impreza zostanie zorganizowana w Centrum Sportowo-rehabilitacyjnym Słowianka w dniach od 8 do 9 kwietnia.

Poproszą o pomoc Rafalską

Mieszkańcy Gorzowa piszą apel do minister Rafalskiej i liczą na wsparcie w programie „Modelowa rewitalizacja miast”. W miniony poniedziałek rozstrzygnięto II etap tego konkursu i Gorzów znalazł się poza pierwsza 20-stką. Nasze miasto zdobyło 472 punkty, co uplasowało go na 23. pozycji. Na dotacje w konkursie zaplanowano 70 mln zł, a na wyłonione zwycięskie projekty rozdysponowano 43mln 700 tys zł. Pozostaje zatem 26 mln 300 tys. zł, które wciąż pozostają w dyspozycji konkursu i są ogromną szansą na uzdrowienie polskich miast.

Trzeci sezon „Biegam bo lubie”

Trzeci sezon akcji BiegamBoLubię w Gorzowie Wielkopolskim rusza już 2 kwietnia. Bieganie rozpoczyna się w każdą sobotę o godzinie 9:30 na stadion Lekkkoatletycznym przy ul. Wyszyńskiego. Zajęcia są bezpłatne i skierowane do wszystkich bez względu na wiek, płeć, czy stopień zaawansowania. W dalszym ciągu odbywać się będą również zajęcia BiegamBoLubięNOCĄ – co poniedziałek o godznie 20:00 w Parku Górczyńskim. Udział w zajęciach również jest bezpłatny.

Co z hotelem na „Słowiance”?

Czy będą miejsca do spania przy basenach? Słowianka nie rezygnuje z inwestycji ale pomysł modyfikuje - może zamiast hotelu warto zbudować internat - taka propozycja ma trafić do prezydenta gorzowa. Przypomnijmy - Słowianka zabiega o budowę hotelu juz od kilku lat - prowadziła nawet rozmowy z zainteresowanym przedsiębiorstwem ale ostatecznie umowy nie podpisano - być może uda się z internatem – informuje na swojej antenie Radio GO.

Cenne tereny na Kasprzaka

Radio ESKA Gorzów informuje, że miasto sprzedaje dwie działki przy ulicy Kasprzaka - podobno są zainteresowani inwestorzy - cena wywoławcza to ponad 6 milionów złotych. Na parcelach można zbudować min zakłady produkcyjne czy magazyny. Okolice zjazdu z S3-ki to ostatnio dość popularne miejsce do inwestycji. Już niebawem przy Kasprzaka zostanie otwarta nowa stacja benzynowa i hotel.

Droga Krzyżowa w Gorzowie

W piątek od 20:00 do 21:45 ulicami Gorzowa przejdzie tradycyjna droga krzyżowa. Uczestnicy procesji przejdą trasą od Katedry ulicami Sikorskiego i Warszawską, następnie przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 zawrócą i przejdą ulicą Jagiełły i Drzymały na plac przy „Schodach Donikąd”, gdzie nastąpi zakończenie procesji. W trakcie przemarszu nastąpi czasowe wstrzymanie ruchu kołowego na .ulicach oraz przyległych skrzyżowaniach.  


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!