Brakuje miejsc dla trzylatków w przedszkolach

22 marca 2016, 12:17, aw
Zła wiadomość dla rodziców 3-letnich dzieci z Gorzowa. Do gorzowskich przedszkoli wpłynęło 708 wniosków o przyjęcie maluchów do placówki, natomiast miejsc jest prawie 490.

Zakończyła się rekrutacja dzieci do gorzowskich przedszkoli. Największe obawy mieli rodzice trzylatków, którzy martwili się czy ich pociecha zostanie przyjęta do danej placówki. Niestety obawy rodziców są słuszne, ponieważ wniosków o przyjęcie 3-latków zostało złożonych 708, a miejsc jest niespełna 490.

Niestety dodatkowych udziałów, gdzie mogłyby trafić maluchy w tym roku nie uda się otworzyć. – Jednak jest nadzieja, że znajdą się dodatkowe miejsca dla trzylatków w przedszkolach – przyznała na antenie Radia GO Iwona Sancewicz z wydziału edukacji.

Wszystko zależy teraz od rodziców sześciolatków, którzy do końca marca mają zdecydować o tym czy ich dziecko zostanie w przedszkolu czy pójdzie do pierwszej klasy. Wtedy też będzie wiadomo ile miejsc zwolni się dla trzylatków.

Oprócz tego, jest jeszcze jedna możliwość, aby kilka miejsc się zwolniło. Rodzic w karcie miał prawo zaznaczenia placówki pierwszego, drugiego i trzeciego wyboru. Jeżeli okazało się, że dziecko dostało się do przedszkola trzeciego wyboru, które jest oddalone od miejsca zamieszkania, to często rodzice rezygnują z wysłania pociechy do przedszkola i wtedy zwalnia się miejsce – tłumaczy Sancewicz. 


Podziel się


Komentarze
Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Warta Residence Gorzów Wielkopolski