Ministerstwo krytykuje, Gorzów montuje

21 marca 2016, 12:37, Anna Warchoł
W Gorzowie pod koniec kwietnia pojawi się 18 nowych liczników czasu. Chociaż ministerstwo infrastruktury krytykuje i odradza montażu urządzeń, to władze miasta nie zamierzają rezygnować z zaplanowanej inwestycji.

Ministerstwo infrastruktury  twierdzi, że liczniki czasu na sygnalizacjach świetlnych są niebezpieczne i nielegalne - z tego powodu sekundniki mają zniknąć z ulic np. Wrocławia.

Natomiast w Gorzowie za miesiąc na trzech skrzyżowaniach w centrum miasta zostanie zamontowanych 18 nowych mierników czasu.

- Nie słyszałem opinii ministerstwa. Wiem za to, jaka jest opinia kierowców i mieszkańców Gorzowa na temat liczników czasu. Przypominam, że od ubiegłorocznych wakacji testowaliśmy je na jednym ze skrzyżowań. Wszyscy zgodnie twierdzili, że widząc czas do zmiany światła, mniej się denerwowali i wiedzieli, kiedy wrzucić bieg. Dlatego też postanowiliśmy zostawić te sekundniki i zamontować kolejne – komentuje Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Tym samym miasto kupiło 18 nowych urządzeń za kwotę 61 tys. zł. Z ich montażem ruszy pod koniec kwietnia. Nowe liczniki pojawią się na sygnalizacjach świetlnych na skrzyżowaniu Chrobrego-Wybickiego-Jagiełły, Jagiełły-Dąbrowskiego oraz na Kosynierów Gdyńskich-Mickiewicza-Mościckiego.

Co istotne, liczniki czasu mogą być zamontowane na skrzyżowaniach z sygnalizacją stałoczasową, czyli taką, która nie dostosowuje zmiany świateł do natężenia ruchu. 


Podziel się


Komentarze
Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Warta Residence Gorzów Wielkopolski