Wygrywamy w Tczewie i jesteśmy liderem!

19 marca 2016, 21:23, Dawid Lis
Szczypiorniści Kancelarii Andrysiak Stali Gorzów odnieśli kolejne zwycięstwo! Tym razem łatwo nie było, ale ta wygrana dała nam pozycję lidera II ligi pomorskiej.

Gorzowianie od pewnego czasu walczą z urazami. Najpierw kontuzje, teraz przed wyjazdem do Tczewa kilku zawodników było chorych. Ostatecznie jednak pojechali oni na to spotkanie.

Początek wyglądał obiecująco, bo żółto-niebiescy zaczęli od prowadzenia 3:1. Później jednak popełnili kilka błędów, które skrupulatnie wykorzystali miejscowi i wyszli na prowadzenie 6:5. Trener Janusz Szopa postanowił w tym momencie wziąć czas i porozmawiać ze swoimi zawodnikami.

Ta krótka przerwa początkowo nie przyniosła sukcesu, bo po 19. min przegrywaliśmy w Tczewie 6:8. Jednak po skutecznych akcjach Marka Baraniaka i Mateusza Stupińskiego udało się wyjść na prowadzenie. Gorzowianie zdobywali bramki serią i było już 12:8 dla Stali! Ostatecznie na przerwę zeszliśmy przy prowadzeniu 15:10.

Po zmianie stron lepiej zaczęli gospodarze. Nasi zawodnicy ponownie się gubili, co wykorzystali zawodnicy Sambora. Gorzowianie przez siedem minut nie potrafili zdobyć bramki, aż w końcu do siatki rywali trafił Maciej Polak. Po chwili swoje trafienia dołożył jeszcze Dariusz Zając i było już 18:13 dla Stali.

Na kwadrans przed końcem żółto-niebiescy prowadzili 21:14, ale słabsza skuteczność naszych zawodników pokazała rywalom, że mogą jeszcze w tym meczu wywalczyć korzystny rezultat. W samej końcówce Sambor doszedł na różnicę zaledwie dwóch bramek (22:24), ale ostatecznie gorzowianie nie dali się już dogonić i wywieźli z Tczewa zwycięstwo, wygrywając 25:22!

Po naszym pojedynku przyszła jeszcze jedna bardzo dobra wiadomość - GKS Żukowo zremisowało na własnym parkiecie z Tytanami Wejherowo (28:28), co obecnie daję nam pozycję lidera i trzy punkty przewagi nad bezpośrednim rywalem z Żukowa, który ma jedno zaległe spotkanie do rozegrania.

Sambor Tczew - Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów 22:25 (10:15)
Sambor: Lewandowski - Krawiec 5, K. Czarnecki 4, Brzoza 4, Chyla 3, Daszek 3, Kurczyński 3, M. Czarnecki, Dziuban, Nastały, Sadowski, Jastrzębski, Latocha.
KA Stal: Nowicki, Skibiński, Szot - Baraniak 7, Zając 5, M. Stupiński 5, Polak 4, Kłak 2, Śramkiewicz 1, Kminikowski 1, Stefanicki, Kubacki, Ławniczak, K. Stupiński, Stasiak, Chudy.


Podziel się


Komentarze
Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Warta Residence Gorzów Wielkopolski