Ruszyła szkoła dla rodziców

25 lutego 2016, 13:20, red
Od zeszłego tygodnia rodziny z problemami opiekuńczo- wychowawczymi mogą wziąć udział w specjalnych warsztatach prowadzonych przez psychologa i asystentów rodziny Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie. W zajęciach uczestniczy pięć rodzin, chociaż uprawnionych jest 15 rodzin.

Zajęcia mające charakter warsztatów składają się z krótkich omówień i wprowadzeń tematycznych, a następnie z ćwiczeń i debaty. Ich głównym celem jest wspieranie rodziców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku. Pierwsza część programu skupia się na budowaniu prawidłowych relacji dorosły – dziecko.

Ważnym elementem spotkań jest również zachęcanie rodziców do systematycznego wprowadzania zmian wychowawczych, a następnie możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami grupy.

Cykl dziesięciu spotkań programu, to szansa dla rodzin  na kształtowanie świadomych postaw i nabycie kompetencji niezbędnych w procesie wychowania. Warsztaty tej edycji „Szkoły dla rodziców” potrwają do 21 kwietnia.


Podziel się


Komentarze
Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Warta Residence Gorzów Wielkopolski