Prosto z miasta 23.02.2016

23 lutego 2016, 09:30, red
Dzisiaj kilka słów o nowych przystankach tramwajowych w centrum miasta, a także o najczęstszych grzechach kierowców czy też nowości dla miłośników leśnych spacerów. Prosto z miasta to dawka informacji z Gorzowa (czasami też z okolic).

Przystanki po wiedeńsku

Przystanki wiedeńskie powstaną wzdłuż ulicy Sikorskiego od skrzyżowania z Chrobrego do Dworowej. Ich konstrukcja polega na podniesieniu jezdni w rejonie przystanku do poziomu chodnika, tak aby umożliwić łatwiejsze dojście i wsiadanie do tramwaju. Takie rozwiązanie ma przede wszystkim spowolnić ruch i zapewnić bezpieczeństwo pieszym. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na zaprojektowanie tej części ulicy Sikorskiego w ramach „Systemu zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie”. Projekt powinien być gotowy do końca listopada, natomiast prace powinny ruszyć w 2017 roku.

Masz problemy z kredytem?

Lubuszanie, którzy mają problem ze spłatą kredytu mieszkaniowego mogą się ubiegać o finansowe wsparcie – bez względu na to czy mają kredyt w złotówkach czy w obcej walucie. W tym tygodniu ruszył Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Zgodnie z przepisami, osoby w trudniej sytuacji mogą otrzymać pomoc do 1,5 tys. zł miesięcznie – maksymalnie przez 2,5 roku. Zwrot pieniędzy będzie nieoprocentowany i nastąpi dopiero po dwóch latach.

Piraci drogowi trafiają do skrzynki

Skrzynka „stop agresji drogowej” działa prawie dwa lata. Przez ten czas do lubskich policjantów wpłynęło ponad 200 filmików na których widać piratów drogowych łamiących przepisy ruchu drogowego. Nagrania przesyłają inni kierowcy, którzy swoimi samochodowymi kamerkami zarejestrowali piratów, którzy za nic mają prawo. Wśród najczęstszych grzechów kierowców jest wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej oraz przejazd na czerwonym świetle przez skrzyżowanie. Uwaga, teraz ze względów technicznych, adres skrzynki uległ zmianie na stopagresjidrogowej@go.policja.gov.pl.

Obywatelskie inwestycje

30 propozycji obywatelskich inwestycji na 2017 rok – to efekt spotkań w ramach budżetu obywatelskiego, które odbyły się na kilku gorzowskich osiedlach. Do końca pozostały dwa spotkania – we wtorek 23 lutego dla rejonu Manhattan w ZSnr 20 przy ul. Szarych Szeregów oraz w czwartek 25 lutego dla rejonu Górczyn/Dolinki w SM Górczyn przy ul. Czereśniowej. Początek o godz. 17

Puszcza Gorzowska na telefonie?

Leśnicy stworzyli aplikację mobilną poświęconą puszczy Gorzowskiej. W jej skład wchodzą nadleśnictwa Kłodawa, Bogdaniec, Strzelce Krajeński i Barlinek. W aplikacji znajdziemy m.in. dokładne mapy z lokalizatorem GPS, które ułatwią orientację w terenie oraz informacje o roślinach i zwierzętach występujących na terenie puszczy. Aplikacja "Puszcza Gorzowska" jest bezpłatna.


Podziel się


Komentarze
Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Warta Residence Gorzów Wielkopolski