Śmigłowiec LPR dla Gorzowa już jest i czeka na przylot

23 stycznia 2016, 11:13, red
Nowoczesny śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który w czerwcu ma przylecieć do naszego miasta już jest w Warszawie. Nowa maszyna jest przede wszystkim szybsza i mocniejsza od swojej starszej wersji.

Budowa bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy gorzowskim szpitalu powinna rozpocząć się już na wiosnę. W skład nowoczesnej bazy będą: pas startowy, płyta postojowa, wyposażenie radiowe i nawigacyjno-naprowadzające, oświetlenie lądowiska, hangar, stacja paliw, pomieszczenia socjalno-administracyjne. Koszty funkcjonowania bazy pokrywać będzie LPR ze środków resortu zdrowia. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na czerwiec/lipiec 2017 roku.

Na szczęście śmigłowiec przyleci do Gorzowa znacznie szybciej. Obecnie stacjonuje w Warszawie, a w czerwcu pojawi się w naszym mieście. Przez rok będzie stacjonował w tymczasowej. Ten nasz gorzowski helikopter LPR kosztuje 29 mln zł i jest jedną z najnowocześniejszych maszyn obecnych na rynku. Ma przede wszystkim więcej mocy, przez co jest szybszy. Kolejną zaletą jest to, że będzie spalał mniej paliwa.

Śmigłowiec ratownictwa medycznego w Gorzowie ma „obsługiwać” teren w promieniu 80 kilometrów od bazy. W najbardziej odległy punkt ma dolecieć w maksymalnie 22 minuty od zgłoszenia.


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!