Trzej Królowie w Gorzowie [wideo, zdjęcia]

6 stycznia 2016, 16:49, aw
fot. Dawid Nowakowski
W środę 6 stycznia ulicami Gorzowa po raz drugi przeszedł Orszak Trzech Króli. W tegorocznym przemarszu, pomimo śniegu i mrozu wzięło udział kilka tysięcy gorzowian. Mieszkańcy z koronami na głowach i śpiewając przeszli ze Starego Rynku do „Gorzowskiego Betlejem” na Placu Grunwaldzkim.

W trakcie przemarszu odegrane zostały sceny biblijne – spotkanie z Herodem i jego dworem. Była również walka dobra ze złem oraz aniołów z diabłami o duszę. Po dotarciu na plac Trzej Królowie wraz z orszakiem oddali pokłon Dzieciątku Jezus i złożyli dary. W 1050 rocznicę Chrztu Polski, Gorzów odwiedzili również polscy władcy: Mieszko I, Jan III Sobieski i Jan Kazimierz.

Orszak Trzech Króli, to impreza wyjątkowa, której do tej pory brakowało w Gorzowa. - W tym roku odbyła się po raz drugi i już na stale wpisała się w kalendarz wydarzeń w mieście – mówił prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki. Prezydent podkreślał, że to bardzo ważny dzień, który łączy wszystkich mieszkańców. - Ważne jest to, że podczas gorzowianie potrafią się wspólnie przeżywać słowa kierowane do nich, które niosą za sobą wiele cennych wartości – dodaje Wójcicki.

Sami mieszkańcy Gorzowa, którzy licznie zjawili się na Starym Rynku a później przemaszerowali na Plac Grunwaldzki mówili, że nawet mróz i śnieg nie przeszkadzał im w wyjściu z domu. - Najbardziej podobały się nam się sceny biblijne oraz wspólne śpiewanie. Ważne były również przekazywane wartości, które dawały dużo do myślenia – mówił jeden z mieszkańców.

FotoreportażPodziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!