Przez żołądek do urny. Politycy serwowali zupę… ogórkową

7 maja 2015, 15:20, aw
fot. Marcin Kluwak
Kampania prezydencka jest na finiszu. Dlatego też członkowie Federacji Młodych Socjaldemokratów postanowili w sposób humorystyczny i z dystansem podejść do niedzielny wyborów i w czwartkowe południe częstowali gorzowian zupą ogórkową.

W czwartkowe południe 7 maja politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz członkowie Federacji Młodych Socjaldemokratów rozdawali koło Studni Czarownic zupę. Nie była to popularna grochówka, ale ogórkowa. A jej wybór był nieprzypadkowy.

- Na kandydatkę Sojuszu Lewicy Demokratycznej panią Magdalenę Ogórek wszyscy mówią „ogórkowa”, dlatego też wybór zupy był celowy. Chcieliśmy w sposób humorystyczny pokazać naszą kampanię oraz to, że mamy duży dystans do siebie – tłumaczył Patryk Lewicki, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów w województwie lubuskim.

Jak przyznają organizatorzy happeningu „Ogórkowa – smaczna, Ogórek – dobry wybór dla Polski” sama kandydatka nie wiedziała o całej akcji, ale na pewno jeszcze dzisiaj zostanie o tym poinformowana.

- Jej reakcja będzie na pewno pozytywna. Znam Magdalenę Ogórek i wiem, że jest to osoba, która ma poczucie humoru i duży dystans do siebie – przekonuje Lewicki.

Wśród mieszkańców Gorzowa zostało rozdanych około 100 porcji zupy ogórkowej. Na jej spróbowanie skusili się również członkowie Prawa i Sprawiedliwości – Sebastian Pieńkowski i Mirosław Rawa, którzy przyszli na Wełniany Rynek rozdawać ulotki wyborcze swojego kandydata na prezydenta RP Andrzeja Dudy.

FotoreportażPodziel się


Komentarze


Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!