GTPS przegrał z Rząśnią. O awans powalczy z gospodarzami

2 maja 2015, 23:10, red
W sobotnie popołudnie gorzowska drużyna rozgrywała swój drugi mecz w grupie razem z zespołem Czarni Rząśnia. Niestety lepsi okazali się rywale i GTPS przegrał 1:3. Katastrofalny dla gorzowian był 3 set, który przegrali do 12.

Początek spotkania szedł po myśli siatkarzy GTPS Gorzów, którzy od razu wyszli na prowadzenie i pomimo drobnych pomyłek i dopuszczenia do chwilowego remisu – od razu odskakiwali na jedno, dwa oczka. A od stanu 14:14 gorzowianie zaczęli już wyraźnie uciekać rywalom. Pierwszy set gorzowianie wygrali 25:21.

Następna partia już od początku nie układała się siatkarzom GTPSu. Przeciwnicy wyraźnie wzięli się w garść i zaczęli zdobywać po kilka punktów z rzędu. Niestety pomimo walki, nie udało się odrobić strat i gorzowski zespół drugiego seta przegrał 20:25.

Trzeci set w wykonaniu gorzowian był po prostu tragiczny. Nawet nie ma o czym się rozpisywać, bo gorzowianie przegrali go aż do 12.

Czwarta partia dawała nadzieję na doprowadzenie do tie-break’a, ponieważ GTPS wyszedł na prowadzenie i prezentował całkiem dobrą grę. Niestety od stanu 15:15, dobra passa opuściła gorzowian i zaczęła się gra punkt za punkt.

Końcówka tego seta była bardzo nerwowa i tej presji nie wytrzymali siatkarze z Gorzowa, przegrywając 23:25, a w całym spotkaniu 1:3.

- Tutaj chłopacy zagotowali się decyzjami sędziego, co nie powinno mieć miejsca. Było dużo nerwowości, bo to był jednak ważny mecz. Jednak nie załamujemy rąk, bo wiemy że jesteśmy mocni i zagramy jak najlepiej potrafimy – mówił tuż po mecz Krzysztof Kocik, trener GTPS Gorzów.

O tym czy gorzowianie awansują do I ligi, zadecyduje niedzielne starcie o godz. 11 z gospodarzami turnieju – zespołem Czarni Katowice, który jest bardzo silny. - Jutro jest nowy dzień i nowy przeciwnik, który też może mieć słabszy dzień, więc nie można niczego z góry przekreślać – podkreślał trener.

GTPS Gorzów - Czarni  Rząśnia 1:3 (25:21, 20:25, 12:25, 23:25)