GTPS pewnie zwycięża z Bielawianką

30 kwietnia 2015, 19:39, red
źródło: esanok.pl
3:0 i pierwsza liga coraz bliżej! Siatkarze gorzowskiego GTPS pewnie wygrywają pierwszy mecz w turnieju finałowym, który rozgrywany jest w Katowicach.

Pierwszy set rozpoczął się nie za dobrze dla gorzowian. Zespół z Bielawy dosyć pewnie zdobywał punkty. Jednak po przerwie o którą poprosił trener GTPSu, jego siatkarze wzięli się w garść i w kilka chwil odrobili czteropunktową stratę. Dalsza część seta była bardzo wyrównana – punkt za punkt. W końcu gorzowianie objęli prowadzenie i wytrzymali nerwową końcówkę. W efekcie wygrali pierwszy set 26:24.

Następny set również rozpoczął się od prowadzenia Bielawianki.  Na szczęście siatkarze z Gorzowa wzięli się w garść, zaczęli odrabiać straty i wyszli na prowadzenie, którego w tej partii nie oddali do samego końca. Przy stanie 19:19 zaczęło się robić nerwowo, jednak gorzowska drużyna pokazała, że drużyna potrafi grać pod ogromną presją i bez problemu zdobywa kilka punktów z rzędu. Tym samym GTPS wygrał 25:22.

Trzeci set gorzowianie wygrali do 21. Siatkarze z Bielawy walczyli jeszcze do stanu 16:16. Później już tylko na parkiecie królowali zawodnicy GTPS-u, pewnie zdobywając trzy oczka z rzędu. To ostatecznie przesądziło o końcowej wygranej podopiecznych trenera Krzysztofa Kocika.

GTPS Gorzów - Bielawianka Bester Bielwa 3:0 (26:24, 25:22, 25:21)

Kolejny mecz w grupie GTPS rozegra w sobotę, 2 maja 2015 roku z Czrnymi Wirex Rząśnia. Początek spotkania o godzinie 18:30.