GTPS w finale o pierwszą ligę!

12 kwietnia 2015, 20:08, mz
Gorzowscy siatkarze wygrali półfinałowy turniej o awans na zaplecze najlepszej ligi Europy w siatkówce! Siatkarze GTPS w turnieju rozgrywanym w ten weekend w Gorzowie pokonali kolejno Bielawiankę Bielawa, Orła Międzyrzecz i Gwardię Wrocław. Wszystkich 3:1.

Już przed niedzielnym meczem z Gwardią Wrocław było wiadomo, że jeśli Orzeł przegra z Bielawianką, to gorzowianie będą musieli ugrać seta w ostatnim spotkaniu z Gwardio. Spełnienia tego warunku było blisko już w pierwszym secie, którego gościa wygrali po wyrównanej grze w końcówce 27:25. W drugiej partii gorzowianie już nie pozostawili wątpliwości komu należy się awans do turnieju finałowego i zwyciężyli do 17. Kolejne dwa sety nie miały już większego znaczenia dla półfinałowego turnieju. Gorzowianie byli w nich górą. Tym samym wygrali turniej półfinałowy.

GTPS Gorzów - Gwardia Wrocław 3:1 (25:27, 25:17, 25:20, 27:25)

W drugim niedzielnym spotkaniu Bielawianka Bielawa pokonała Orła Międzyrzecz 3:0 (25:21, 25:22, 25:18).

Ostateczna tabela turnieju półfinałowego o awans do I ligi:
1. GTPS Gorzów 3 6 9:3
2. Bielawianka Bielawa 3 5 7:3

3. Gwardia Wrocław 3 4 4:7
4. Orzeł Międzyrzecz 3 3 2:9

Do turnieju finałowego awansowały GTPS Gorzów i Bielawianka Bielawa. Z pozostałych dwóch turniejów półfinałowych rozgrywanych w Kaliszu i Katowicach awansowali: Hutnik Kraków, Czarni Katowice, Czarni Rząśnia i Centrum Augustów.

Nie wiadomo jeszcze gdzie zostanie rozegrany turniej finałowy. Jest szansa, że może się on odbyć w Gorzowie.