GTPS ogrywa Orła i potrzebuje seta z Gwardią!

11 kwietnia 2015, 20:13, mz
Gorzowianie ogrywają lokalnego rywala 3:1 i z kompletem zwycięstw prowadzą w półfinałowym turnieju o awans do I ligi. GTPS czeka w niedziele mecz z Gwardią Wrocław. Awans do turnieju finałowego zapewni nam jeden wygrany set...

Gonitwa za punktami trwała od samego początku, kiedy to międzyrzeczanie bez większego problemu wyszli na prowadzenie. Najpierw było 2:5 a po kilku minutach, gdy punktów przybywało tylko po stronie gości do akcji wkroczył szkoleniowiec gorzowskiej drużyny Krzysztof Kocik. Przy stanie 3:8 poprosił o pierwszą w tym meczu przerwę na żądanie.

Później gorzowianie z mozołem odrabiali straty, by w końcu po udanym bloku Ożarskiego wyrównać na 13:13. To jednak wszystko, na co było stać GTPS w tym secie. Drużna sponsorowana w tym turnieju przez firmę MoneymakesMoney.pl zdołała wywalczyć tylko 6 punktów. Pierwsza odsłona zakończyła się zasłużonym zwycięstwem gości – 19:25.

Drugi set to prawdziwa dominacja gorzowian, choć pierwsze punkty zdobywali znów przyjezdni. Jednak po chwili GTPS bez większego problemu uzyskał kilkupunktowe prowadzenie nie oddając go już do końca. Orzeł w secie drugim praktycznie nie istniał. Jeżeli w pierwszym secie gorzowianie grali słabo, zdobywając tylko 19 punktów, to 14 punktów międzyrzeczan można uznać za totalną klęskę. Drugi set kończy się wynikiem 25:14.

Trzeciego seta międzyrzeczanie rozpoczynają od potężnego uderzenia, a dokładnie to od trzech. Jednak zawodnicy GTPS szybko wyrównują na 3:3. Później jest 7:7 i znów lepsza gra gości. Przy 7:10 o czas prosi szkoleniowiec drużyny z Gorzowa. Od tego momentu znów gra stała się bardziej wyrównana. Tak stan rzeczy utrzymuje się do wyniku 18:18. Wówczas do głosu dochodzą miejscowi, którzy bezlitośnie wykorzystują każde błędy przeciwników a także sami grają koncertowo.

Czwarta kwarta to była walka do samego końca. Znów być albo nie być dla siatkarzy Orła, a z drugiej strony – dla gorzowian – przysłowiowe postawienie kropki na „i”. Zwycięsko z ostatniej potyczki wychodzą gorzowianie, którzy lepiej zagrali w samej końcówce.

GTPS Gorzów - Orzeł Międzyrzecz 3:1 (19:25, 25:14, 25:19, 25:23)

W drugim sobotnim spotkaniu Bielawianka Bielawa łatwo ograła Gwardię Wrocław 3:0 (25:21, 25:21, 25:22)

Tabela turnieju półfinałowego o awans do I ligi (Gorzów):
1. GTPS Gorzów 2 4 6:2
2. Bielawianka Bielawa 2 3 4:3

3. Gwardia Wrocław 2 3 3:4
4. Orzeł Międzyrzecz 2 2 2:6

Do turnieju finałowego awansują dwie najlepsze drużyny. Gorzowianom do zapewnienia sobie przynajmniej drugiego miejsca potrzeba wygranego przynajmniej jednego seta w spotkaniu z Gwardią Wrocław.