GTPS ogrywa Orła i potrzebuje seta z Gwardią!

11 kwietnia 2015, 20:13, mz
fot. Marcin Kluwak
Gorzowianie ogrywają lokalnego rywala 3:1 i z kompletem zwycięstw prowadzą w półfinałowym turnieju o awans do I ligi. GTPS czeka w niedziele mecz z Gwardią Wrocław. Awans do turnieju finałowego zapewni nam jeden wygrany set...

Gonitwa za punktami trwała od samego początku, kiedy to międzyrzeczanie bez większego problemu wyszli na prowadzenie. Najpierw było 2:5 a po kilku minutach, gdy punktów przybywało tylko po stronie gości do akcji wkroczył szkoleniowiec gorzowskiej drużyny Krzysztof Kocik. Przy stanie 3:8 poprosił o pierwszą w tym meczu przerwę na żądanie.

Później gorzowianie z mozołem odrabiali straty, by w końcu po udanym bloku Ożarskiego wyrównać na 13:13. To jednak wszystko, na co było stać GTPS w tym secie. Drużna sponsorowana w tym turnieju przez firmę MoneymakesMoney.pl zdołała wywalczyć tylko 6 punktów. Pierwsza odsłona zakończyła się zasłużonym zwycięstwem gości – 19:25.

Antykwariat szkolny

Drugi set to prawdziwa dominacja gorzowian, choć pierwsze punkty zdobywali znów przyjezdni. Jednak po chwili GTPS bez większego problemu uzyskał kilkupunktowe prowadzenie nie oddając go już do końca. Orzeł w secie drugim praktycznie nie istniał. Jeżeli w pierwszym secie gorzowianie grali słabo, zdobywając tylko 19 punktów, to 14 punktów międzyrzeczan można uznać za totalną klęskę. Drugi set kończy się wynikiem 25:14.

Trzeciego seta międzyrzeczanie rozpoczynają od potężnego uderzenia, a dokładnie to od trzech. Jednak zawodnicy GTPS szybko wyrównują na 3:3. Później jest 7:7 i znów lepsza gra gości. Przy 7:10 o czas prosi szkoleniowiec drużyny z Gorzowa. Od tego momentu znów gra stała się bardziej wyrównana. Tak stan rzeczy utrzymuje się do wyniku 18:18. Wówczas do głosu dochodzą miejscowi, którzy bezlitośnie wykorzystują każde błędy przeciwników a także sami grają koncertowo.

Czwarta kwarta to była walka do samego końca. Znów być albo nie być dla siatkarzy Orła, a z drugiej strony – dla gorzowian – przysłowiowe postawienie kropki na „i”. Zwycięsko z ostatniej potyczki wychodzą gorzowianie, którzy lepiej zagrali w samej końcówce.

GTPS Gorzów - Orzeł Międzyrzecz 3:1 (19:25, 25:14, 25:19, 25:23)

W drugim sobotnim spotkaniu Bielawianka Bielawa łatwo ograła Gwardię Wrocław 3:0 (25:21, 25:21, 25:22)

Tabela turnieju półfinałowego o awans do I ligi (Gorzów):
1. GTPS Gorzów 2 4 6:2
2. Bielawianka Bielawa 2 3 4:3

3. Gwardia Wrocław 2 3 3:4
4. Orzeł Międzyrzecz 2 2 2:6

Do turnieju finałowego awansują dwie najlepsze drużyny. Gorzowianom do zapewnienia sobie przynajmniej drugiego miejsca potrzeba wygranego przynajmniej jednego seta w spotkaniu z Gwardią Wrocław.

Niedziela:
16:00 Orzeł Międzyrzecz – Bielawianka Bester Bielawa
18:00 GTPS Gorzów – Gwardia Wrocław


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże