Maciej Lepiato najpopularniejszy!

17 lutego 2011, 22:38
fot. Iga Andres
Na przełomie stycznia i lutego odbywał się plebiscyt na "Najpopularniejszego Sportowca ZWKF". Drugi rok z rzędu najpopularniejszy wśród gorzowskich studentów AWF został Maciej Lepiato, jak zapewniają organizatorzy z bardzo dużą przewagą.
Jeszcze przed rozpoczęciem ogłoszenia wyników plebiscytu zaprezentował się uczelniany zespół "3 w trzecim", który towarzyszył laureatom przez całą imprezę. Po kilku utworach zagranych przez studentów gorzowskiego AWF-u organizatorzy przystąpili do ogłoszenia wyników na Najpopularniejszego Sportowca ZWKF. - Sportowcy sami się do nas zgłaszali. Zgłosiło się 300 osób, z czego 206 zgłoszeń zostało rozpatrzonych. Z całości wybraliśmy 30, a z nich po dwóch tygodniach głosowania pozostała najlepsza dziesiątka - mówiła Anna Kolos, przewodnicząca Samorządu Studentów gorzowskiego AWF.

Nagrody dla czołowych sportowców z plebiscytu zorganizowanego przez samorząd AWF wręczali dziekan ZWKF prof. hab. Tomasz Jurek oraz prodziekan ds. Studenckich i Sportu dr Mariola Radzińska.

Zwycięzcą plebiscytu okazał się Maciej Lepiato, tegoroczny Mistrz Świata osób niepełnosprawnych z Nowej Zelandii. Organizatorzy przyznali, że to nie jest zaskoczenie, tym bardziej, że Maciej wygrał ze sporą przewagą głosów. Drugie miejsce zajął Jakub Rega, uczestnik Igrzysk Paraolimijskich z 2008 roku, zajął wtedy 7. miejsce w biegu na 800 metrów. - Cieszę się, że na uczelni w takim dużym mieście zauważono dwóch niepełnosprawnych i obaj jesteśmy na pierwszych miejscach - mówił Jakub Rega. - Spodziewałem się, że mogę być w dziesiątce. Mogę się tylko cieszyć, że mam drugie miejsce. Dla mnie każdy taki plebiscyt to jest reklama jako zawodnika i dla sportu, który uprawiam - dodawał sportowiec, który zajął drugie miejsce. Podium uzupełniła Marzena Salamon.

Po ogłoszeniu wyników po raz kolejny zagrał zespół "3 w trzecim", a na wschodnim bulwarze przy oprawie muzycznej studenci gorzowskiego AWF-u zaprezentowali pokaz ognia. Organizatorzy również zapewnili uczestnikom dobrą zabawę.

Pierwsza dziesiątka plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca ZWKF:
1. Maciej Lepiato
2. Jakub Rega
3. Marzena Salamon
4. Monika Wróblewska
5. Karolina Naja
6. Jakub Koźbiał
7. Agata Chaliburda
8. Barbara Morawin
9. Anna Perz
10. Daria Zielonka

Zapraszamy do zakładki Multimedia, gdzie znajdziecie wypowiedzi sportowców oraz Anny Kolos, przewodniczącej Samorządu Studenckiego.

Dawid Lis

Multimedia

  • Maciej Lepiato (I miejsce)

  • Jakub Rega (II miejsce)

  • Anna Kolos (Przewodnicząca Samorządu)


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x