Egipskie ciemności na przystanku

8 stycznia 2019, 16:45, red
Mieszkańcy osiedla Słonecznego, którzy wczesnym porankiem byli zmuszeni do korzystania z komunikacji publicznej, jeszcze kilka dni temu czekali na przyjazd autobusu w prawdziwych ciemnościach. Jak informuje jeden z naszych czytelników, mało brakowało, a doszłoby tam do tragedii.

Powyższe zdjęcie zostało wykonane tuż przed godziną 7 rano na alei 11 listopada, na wysokości ulicy Gwiaździstej. Tam, na przystanku autobusowym, na którym czekali pasażerowie, panowały wręcz egipskie ciemności. Z prośbą o interwencję w tej sprawie zgłosił się do nas jeden z czytelników.

- Tak wygląda miejsce w okolicy przystanku początkowego linii T1 na Os.Słonecznym. W piątek rano mało brakowało, aby samochód potrącił pieszego, który w ciemnościach musi przechodzić przez pasy prowadzące na ten przystanek. Żadna latarnia z tej strony ulicy 11 listopada od dłuższego czasu działa. Czy potrzeba tragedii, aby światło znów tam się paliło? - pytał w e-mailu do naszej redakcji nasz czytelnik Krzysztof.

Z prośbą o pomoc w tej sprawie zwróciliśmy się do miejskich urzędników. Jak się okazuje, tego samego dnia wykonawca ulicy Kostrzyńskiej otrzymał polecenie sprawdzenia, czy nie ma zależności między awaria a pracami, które są aktualnie prowadzone. Okazało się, że brak oświetlania wynika z awarii szafki oświetleniowej, która jest poza terenem budowy. W

- Enea Oświetlenie potwierdziła, że była zgłoszona awaria poza terenem budowy i wczoraj, tj. 7 stycznia była usuwana. Dziś rano, tj. 8 stycznia pracownicy firmy Enea potwierdzili, że oświetlenie powinno już działać wzdłuż Alej 11 Listopada. Ma również zostać sprawdzone oświetlenie na wiadukcie – informuje Marta Liberkowska, dyrektor WPI UM w Gorzowie.


Podziel się

Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x