Kwadrat błyszczy najbardziej [zdjęcia]

6 grudnia 2018, 18:59, ak
fot. Anna Kluwak
W Mikołajki zostały włączone wszystkie świąteczne iluminacje w mieście. W tym roku najbardziej błyszczącym miejscem w Gorzowie jest Kwadrat. Wszystko przez to, że to tutaj zaplanowano szereg wydarzeń związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Tradycyjnie, jak co roku w Gorzowie pojawiły się bożonarodzeniowe ozdoby. Tym razem, najpiękniejsze iluminacje nie są na skwerze przy skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Chrobrego, ale na gorzowskim Kwadracie. To właśnie tutaj w tym roku miasto zaplanowało szereg wydarzeń związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Wszystko przez to, że przy Starym Rynku prowadzone są prace związane z budową deptaka i przebudową ul. Sikorskiego.

Świąteczne iluminacje rozbłysły w całym mieście w Mikołajki 6 grudnia. Na Kwadracie zaczęła świecić ogromna choinka, Mikołaj, fotel Mikołaja, kominek i prezenty. Do fotela Mikołaja ustawiała się kolejka, aby zrobić sobie zdjęcie na tle bożonarodzeniowych ozdób.

Oświetlony został również deptak przy ul. Chrobrego, Bulwar Wschodni i Zachodni, most Staromiejski. Natomiast na skwerze przy skrzyżowaniu ul. Chrobrego i Sikorskiego została ustawiona choinka i bombka, również przy stadionie na Śląskiej pojawiła się choinka. Ozdobione zostały także dwa ronda – ronda turbinowe oraz rondo na skrzyżowaniu ul. Fabrycznej i Towarowej.

Miasto pozostanie w świątecznym klimacie do czwartku 10 stycznia 2019 roku.

Ankieta

Świąteczne ozdoby 2018

  • Są najpiękniejsze ze wszystkich do tej pory22%
  • Piękne, czuć świąteczny klimat43.78%
  • Ładne, ale szału nie ma23.56%
  • Nie podobają mi się5.11%
  • Najgorsze ze wszystkich do tej pory5.56%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 450

Świąteczne wydarzenia

W środę 19 grudnia przedszkolaki będą ubierały dużą choinkę, która zostanie ustawiona na Kwadracie. Również 19 grudnia ruszy Jarmark Świąteczny na Kwadracie, który potrwa do 21 grudnia. Na specjalnie ustawionych stoiskach będziemy mogli kupić świąteczne upominki dla najbliższych, ale nie tylko. Będą również tradycyjne wędliny i miody, a także rękodzieło oraz ozdoby na choinkę. Natomiast na zakończenie jarmarku 21 grudnia odbędzie się Miejska Wigilia, której początek zaplanowano na godz. 18.

FotoreportażPodziel się

Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x