Z Kazimierza Wielkiego znika torowisko [zdjęcia]

4 grudnia 2018, 12:53, red
fot. Anna Kluwak
Pod koniec listopada rozpoczął się demontaż torowiska przy ul. Kazimierza Wielkiego w Gorzowie. Usuwaniem starych szyn zajmuje się gorzowska spółka MZK. Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku. Natomiast w 2019 roku ruszą docelowe roboty przy przebudowie drogi i remont torowiska.

W ramach remontu ul. Kazimierza Wielkiego torowisko tramwajowe doczeka się jedynie przebudowy na odcinku niespełna 200 metrów od ul. Chodkiewicza do ul. Okrzei. Dlatego też władze Gorzowa postanowiły zająć się remontem pozostałej części torowiska i przeznaczyło na prace 2 mln 850 tys. zł. W listopadzie miasto podpisało umowę z Miejskim Zakładem Komunikacji na zrealizowanie inwestycji pod hasłem „Remont torowiska tramwajowego w ul. Kazimierza Wielkiego”.

Remont torowiska zostanie wykonany na odcinku 240 metrów od Pałacyku Ślubów do ul. Chodkiewicza, 90 metrów od Okrzei do Kilińskiego, 410 metrów od Okrzei do Kukuczki oraz 425 metrów od Kukuczki do pętli Piaski wraz z wymianą zwrotnicy. Pierwsze prace ruszyły już w listopadzie. Spółka MZK będzie miała czas do końca 2018 roku na zakończenie demontażu torowiska. Natomiast wymiana szyn na nowe rozpocznie się w 2019 roku.

Z kolei przebudowa ul. Kazimierza Wielkiego również ruszy w 2019 roku. Teraz wykonawca prowadzi prace przygotowawcze. Wśród nich była m.in. wycinka drzew kolidujących z inwestycją. Przebudową ul. Kazimierza Wielkiego zajmie się firma Eurovia Polska S.A. za kwotę 17 mln 498 tys. zł. Wykonawca ma termin na realizację inwestycji do 30 listopada 2019 roku.

FotoreportażPodziel się

Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x