• Pojutrze 22°/10°
  • Jakość powietrza (CAQI): 37 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.

W końcówce lepsze Artego

2 grudnia 2018, 21:17, mk
Pasjonujący do samego końca. Tak w jednym zdaniu można opisać niedzielny mecz pomiędzy Artego Bydgoszcz a InwestInThe West Enea AZS Gorzów. Gorzowianki ton grze nadawały przez pierwsze 20 minut. Później losy meczu się odwróciły.

Po czwartkowym zwycięstwie w meczu pucharowym z tą sama drużyną, to podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego były faworytem tego spotkania. I faktycznie, przez pierwsze dwie kwarty meczu widać było wyraźną przewagę gospodyń. To bydgoszczanki musiały ciągle gonić, a gorzowianki powiększały tylko przewagę.

Całkowity zwrot nastąpił po przerwie. Trzecia kwarta już wyraźnie należała do przyjezdnych. Bydgoszczanki doprowadziły do wyrównania, a w czwartej kwarcie miały już nawet 10 punktów przewagi. Tak było na 6 minut przed końcem spotkania (57:67).

Jednak po minucie na tablicy wyników było już tylko 64:67. Przewaga bydgoszczanek stopniała zaledwie do 3 punktów po kilku znakomitych akcjach AZS-u. Na to szybko zareagował trener Herkt, prosząc o czas. Na 3 minuty przed końcem spotkania gorzowianki zdołały wyrównać (70:70). Ostatnie dwie minuty meczu oba zespoły grały przy ogłuszającym dopingu kibiców gorzowskiej drużyny. Na 14 sekund przed końcem, po jednym celnym rzucie osobistym, gorzowianki wyszły na jednopunktowe prowadzenie (73:72). Sama końcówka należała do bydgoszczanek. Autorem sukcesu drużyny Artego była Agnieszka Szott-Hejmej, która dosłownie w ostatnim ułamku sekundy zdołała umieścić piłkę w gorzowskim koszu.

InvestInTheWest ENEA Gorzów Wlkp. – Artego Bydgoszcz 73:74 (17:14, 22:22, 10:21, 24:17)
InvestInTheWest ENEA: Zoll-Norman 4, Rytsikowa 6, Atkins 4, Prezelj 13, Fikiel 7, Juskaite 6, Papova 20, Stelmach 2, Linskens 11.
Artego: Radočaj 12, Szott-Hejmej 9, Międzik 20, Stanković 12, McBride 5, Poboży 4, Morrison 12, Kuczyńska 0.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej Wiadomości z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com