Więcej pieniędzy na rozbudowę podstawówki na Górczynie

28 listopada 2018, 16:31, ak
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie trzeci przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 20 na osiedlu Górczyn. Miasto liczy, że tym razem uda się znaleźć wykonawcę, ponieważ do budżetu inwestycji zostały dołożone 3 mln zł, a w termin realizacji został wydłużony o dwa miesiące.

Do trzech razy sztuka? Władze Gorzowa po raz trzeci szukają firmy, która będzie chciała zająć się rozbudową Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów i co najważniejsze, zmieści się w budżecie. Dwa poprzednie przetargi zakończyły się niepowodzeniem, ponieważ firmy chciały o wiele więcej pieniędzy, niż miało przewidziane w budżecie miasto. W pierwszym postępowaniu miasto zamierzało wydać na rozbudowę szkoły 6,5 mln zł. Natomiast do przetargu złożono jedną ofertę na kwotę 12 mln 866 tys. zł za wykonanie inwestycji. Z kolei w drugim przetargu magistrat przeznaczył na realizację inwestycji 7,5 mln zł, a wykonawca chciał aż 16 mln 165 tys. zł.

Dlatego miasto zapisało w budżecie na 2019 rok większą kwotę na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 20. Tym razem magistrat zamierza przeznaczyć na sfinansowanie inwestycji 10 mln 707 tys. zł. Oprócz tego, termin realizacji prac został również wydłużony. Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę, wówczas prace przy rozbudowie szkoły będą musiały zostać zakończone do 10 grudnia 2019 roku. Miasto czeka na zgłoszenia firm do 13 grudnia 2018 roku.

Większa podstawówka dla klas I-III

 

Prace przy rozbudowie szkoły mają zostać podzielone na etapy. Na początek zostanie wybudowane skrzydło szkoły podstawowej z instalacjami wewnętrznymi. Skrzydło będzie dwukondygnacyjne w części dydaktycznej, a jednokondygnacyjne w miejscu salki gimnastycznej. Następnie wykonawca będzie musiał zająć się budową dwukondygnacyjnego łącznika pomiędzy szkołą istniejącą, a projektowanym skrzydłem. Kolejnym etapem będzie przeniesienie istniejącego placu zabaw, a następnie utwardzenie terenu i wykonanie placyków zielonych powiązanych z małą architekturą o charakterze rekreacyjnych.

Ponadto wykonawca będzie musiał wykonać ciąg pieszy pełniący funkcje drogi pożarowej, dojścia do budynku, ogrodzenia z bramami i furtkami, instalacji zewnętrznych i przyłączy. Następnie zajmie się budową murków oporowych, oświetlenia terenu, a na sam koniec ustawieniem ławeczek i koszy na śmieci.

W nowym obiekcie mają uczyć się maluchy z klas I-III. Zaplanowano 12 pracowni nauczania początkowego, jedną salę komputerową, pokój zastępcy dyrektora, pokój nauczycielski oraz gabinet pedagoga i pielęgniarki. W nowym budynku będzie też sala gimnastyczno-korekcyjna o powierzchni 250 metrów kwadratowych oraz sala konferencyjna. W sumie, do nowego skrzydła będzie uczęszczało 300 uczniów.


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże