Od grudnia pociągiem ze Wschodniego

9 listopada 2018, 10:25, mk
fot. archiwum
Zakończono rekonstrukcję estakady kolejowej w Gorzowie nad wszystkimi niszami oraz prace nad pięciom wiaduktami. Opóźnienie w realizacji inwestycji spowodowane jest przede wszystkim koniecznością wykonania dodatkowych prac, które nie były wcześniej przewidziane. Pociągiem po estakadzie pojedziemy dopiero w marcu 2019 roku.

Przebudowa gorzowskiej estakady trwa od 2017 roku. Pierwotnie remont miał zakończyć się we wrześniu tego roku, a od października pociągi miały już bez przeszkód dojeżdżać na stację główną. Niestety, podczas rekonstrukcji konieczne były dodatkowe, wymagające czasu roboty, których nie można było przewidzieć wcześniej. Należało między innymi wzmocnić nisze i przyczółki wiaduktów. Większego zakresu robót wymagały mury oporowe, instalacje kablowe i kanalizacja. Na dłuższy czas prac wpłynął brak dostępu – mimo prawomocnego pozwolenia – na działkę sąsiadującą z estakadą przy ulicy Herberta, a także nieprzewidziana wcześniej konieczność rozbiórki garaży.

Dlatego też od 9 grudnia 2018 roku do 9 marca 2019 roku, na odcinku Gorzów Wielkopolski – Gorzów Wielkopolski Wschodni kursować będzie autobusowa komunikacja zastępcza. Dojazd pociągów po nowych torach ułożonych na estakadzie, wykonawca przewiduje w marcu 2019 roku. Oznacza to, że podróżni jadący do i z Kostrzyna będą musieli wciąż jeździć z przesiadkami. Szynobusy – tak jak to było jeszcze w ubiegłym roku – będą zatrzymywać się na stacji Gorzów Wielkopolski Wschodni. Tam na pasażerów czekać będą autobusy, które dowiozą ich na stację główną.

FotoreportażPodziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!