Prace na deptaku przy Sikorskiego [zdjęcia]

5 listopada 2018, 13:58, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Strefa odpoczynku, ławki, dużo zieleni i brak ruchu kołowego – tak ma wyglądać docelowo deptak przy ul. Sikorskiego w Gorzowie. Póki co, wykonawca inwestycji zdemontował tory tramwajowe i zerwał asfalt. W najbliższym czasie mają ruszy prace ziemne.

Od lutego 2018 roku firma Trakcja PRKil S.A. zajmuje się przebudową ul. Sikorskiego. Według początkowych zapowiedzi, w styczniu 2019 roku miał być gotowy deptak, po którym miały przejechać nowe, niskopodłogowe tramwaje. Niestety ten termin jest nierealny, ponieważ dopiero w czwartek 25 października wykonawca przystąpił do prac przy deptaku. Chociaż pierwotnie roboty miały rozpocząć w maju.

Na ten moment wykonawca na odcinku od ul. Pionierów do ul. Chrobrego zdemontował tory tramwajowe, a także betonowe podkłady szynowe. Robotnicy zerwali również asfalt. W najbliższych dniach ruszą prace ziemne na całym odcinku. Według nieoficjalnych informacji prace przy deptaku potrwają około 4-5 miesięcy.

Deptak zostanie całkowicie wyłączony z ruchu kołowego, będą jeździły po nim jedynie tramwaje. W ramach inwestycji zniknąć mają przystanki przy katedrze i to z obu stron ulicy Sikorskiego. Na ich miejscu ma pojawić się tzw. przestrzeń odpoczynku – w tym ławki i dużo zieleni. Natomiast przystanek tramwajowy będzie przesunięty nieco dalej w kierunku Warszawskiej – dokładnie pomiędzy fontanną, a ulicą Pionierów. Będzie to „przystanek wiedeński”, czyli chodnik będzie podwyższony w tym miejscu o 5%.

FotoreportażPodziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!