Policjanci z Gorzowa masowo idą na zwolnienia

4 listopada 2018, 18:54, ak
fot. Lubuska Policja
Na zwolnienia L4 poszli wszyscy policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. Do nich dołączają koledzy z pozostałych wydziałów, w tym z prewencji. Tylko w sobotę po zwolnienia zgłosiło się 50 policjantów.

Do lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej przy gorzowskim szpitalu na Dekerta od soboty 3 listopada masowo zgłaszają się policjanci. Portalowi gorzowianin.com nieoficjalnie udało się dowiedzieć, że tylko wczoraj do lekarza POZ zgłosiło się ponad 50 policjantów. Natomiast w niedzielę po zwolnienia L4 przyszli kolejni funkcjonariusze.

- W sobotę pomiędzy godz. 16 a 21 z usług lekarza POZ skorzystało kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Siedzieliśmy w przychodni w oczekiwaniu na przyjęcie i przyjeżdżały tam całe grupy policjantów – pisze w wiadomości do naszej redakcji czytelniczka Irmina.

Na zwolnienia L4 poszli wszyscy policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji, czyli łącznie 39 osób. Zostali tylko komendanci, naczelnicy oraz kierownicy wydziału. Jak mówi portalowi gorzowianin.com jeden z policjantów drogówki, który chce pozostać anonimowy - od dzisiaj nie ma również policjantów prewencji czy dyżurnych, bo wszyscy wzięli L4. - Taka sytuacja jest w większości województw w Polsce. A jest to efekt braku reakcji rządu na protest i nasze postulaty - żali się policjant.

Informacje te, potwierdza zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. - Na tę chwilę mogę potwierdzić to, że na zwolnieniach L4 są wszyscy policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. Próbujemy zapełnić braki kadrowe przesunięciami z innych wydziałów, w tym z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym mieszkańcom. Niestety na bieżąco docierają do nas kolejne zwolnienia L4 policjantów z innych wydziałów – komentuje Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Zanim policjanci zaczęli brać masowo zwolnienia L4, to po Gorzowie jeździły 4 patrole drogówki rano i popołudniu oraz 1 patrol w nocy. Teraz, kiedy 39 policjantów poszło do zwolnienie po Gorzowie jeżdżą 2 patrole rano, 1 popołudniu i 1 w nocy. 

Braki kadrowe uzupełniają nie tylko policjanci z wydziałów KWP, ale również funkcjonariusze, którzy na co dzień zajmowali się pracą biurową. Ponadto gorzowska policja wspomaga się również patrolami straży granicznej.


Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!