Był pijany, z kradzieży niewiele pamięta [film]

24 października 2018, 20:45, ak
Włamał się na barkę, ukradł koło ratunkowe i zniszczył sprzęt. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu i z całego zdarzenia niewiele pamięta. Został zatrzymany przez policję i usłyszał zarzuty.

Niecodzienną sytuację na Bulwarze Wschodnim w Gorzowie, którą zarejestrowały kamery z barki Królowa Jadwiga w niedzielę 21 października opisaliśmy na portalu gorzowianin.com w artykule "Wandal na gorzowskiej barce".

Na nagraniu z monitoringu, które otrzymaliśmy od czytelnika Pawła, pracownika barki Królowa Jadwiga widać, jak mężczyzna odczepia łańcuch, podchodzi do kraty przy wejściu na statek i szarpie za nią. Kiedy nie udaje się jej otworzyć, mężczyzna przechodzi obok po barierkach. Następnie bierze koło ratunkowe ze statku i wyrzuca je na bulwar. Nagranie z monitoringu pokazuje również, jak mężczyzna niszczy potykacz i wrzuca go do rzeki. Kolejna kamera pokazuje jak próbuje odcumować liny, kiedy nie udaje mu się tego zrobić, bierze za sznurek koło ratunkowe i ciągnie je po schodach do góry.

Właściciel barki zgłosił sprawę na policję. W środę 24 października mężczyzna, który odpowiada za niedzielne zdarzenie i kradzież koła ratunkowego został zatrzymany.

- Dzięki pracy policji udało się dotrzeć do 24-letniego mieszkańca Gorzowa. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty, pierwszy dotyczy uszkodzenia banera reklamowego, drugi kradzieży koła ratunkowego. Policjanci próbują odzyskać skradzione z barki koło ratunkowe. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy, jednak nie potrafił w sensowny sposób wytłumaczyć swojego zachowania. Twierdził, że był pod wpływem alkoholu i niewiele pamięta z tamtego zdarzenia i niedzielnego poranka – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Za kradzież oraz zniszczenie mienia 24-letniemu mieszkańcowi Gorzowa grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!