Gorzowianki przegrywają w Gdyni

17 października 2018, 20:25, mk
fot. archiwum
Liga nabiera tempa. Kilka dni po inauguracyjnym meczu w Gorzowie, koszykarki z AZS AJP pojechały na kolejne spotkanie do Gdyni. Tam podejmowała je drużyna Arki. Gorzowianki przegrały 80:73.

Pierwsza część meczu to wyrównana walka obu drużyn. Zespół z Gdyni postawił twarde warunki, ale gorzowianki dzielnie dotrzymywały kroku gospodyniom. Jednak to, co się stało na początku trzeciej kwarty, zadecydowało o końcowym wyniku spotkania. Gdynianki rzuciły z rzędu cztery razy z dystansu i z niewielkiej przewagi miejscowych, przewaga zrobiła się ogromna. Mimo to, gorzowianki w czwartej kwarcie ruszyły do boju i zaczęły odrabiać straty. Jednak na wyrównanie wyniku spotkania zabrakło już czasu.

- Pokazaliśmy charakter, walczyliśmy do końca. Była nawet szansa na dojście z dwudziestu paru na trzy punkty – mówił w wywiadzie dla Radia Zachód trener gorzowskie drużyny – Dariusz Maciejewski. - Dopiero w czwartej kwarcie postawiliśmy wszystko na jedną kartę. Graliśmy dużo mocniej i agresywniej, co pozwoliło nam zdobyć te kilka przechwytów, ale trzecia kwarta – cztery trójki właściwie z rzędu nas „załatwiły” i ustawiły ten mecz. Chwała za to, żeśmy jeszcze naprawdę się podnieśli i walczyliśmy do samego końca. Gdynia pokazała bardzo dobry basket i na pewno będzie w gronie zespołów, które będą się liczyły w walce o medale – dodał Maciejewski.


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!