Zieleń w rejonie filharmonii od nowa

13 września 2018, 09:46, red
fot. archiwum
W grudniu powinny zakończyć się prace renowacyjne skweru przy Filharmonii Gorzowskiej, Muzeum Lubuskim i Szkole Podstawowej nr 17. Dzięki unijnemu dofinansowaniu, miasto może zadbać o zieleń w Gorzowie.

Ruszyły prace na terenie przy Filharmonii Gorzowskiej, skwerze przy Muzeum Lubuskim i skwerze przy Szkole Podstawowej nr 17 w ramach projektu "Poprawa jakości środowiska miejskiego poprzez renowację i rozwój wybranych terenów zieleni w Gorzowie, Kostrzynie nad Odrą i Dębnie". Dzięki inwestycji tereny zielone zostaną zagospodarowane i zyskają nowy blask. Pracami zajmuje się firma Leszek Kułak budownictwo sportowe, inżyniera krajobrazu ze Skwierzyny.

Do tej pory w ramach inwestycji zostało usuniętych 12 drzew znajdujących się przy SP17. Wszystko przez to, że 7 drzew znajdowało się w złym stanie, były skażone chorobami i daleko posuniętymi infekcjami grzybnymi, natomiast 5 pozostałych drzew kolidowało z nowym założeniem projektowym.

Wykonawca ma zasadzić nowe drzewa, krzewy i byliny. Natomiast nawierzchnia części utwardzonego terenu ma zostać wymieniona na płyty betonowe typu Eko z wypełnieniem trawnikowym, te same płyty umocnią również skarpy. Oprócz tego pojawią się ławki oraz kosze na odpady. Wprowadzone zostaną także rozwiązania proekologiczne w formie budek dla ptaków czy domków dla jeży. Prace powinny zakończyć się do 16 grudnia 2018 roku.

Ostatnim miejscem, które doczeka się renowacji jest skwer przy Łaźni Miejskiej. W ramach inwestycji zostanie odnowiona istniejąca zieleń, wymiany doczeka się nawierzchnia ciągów pieszych, a w miejscu schodów powstanie pochylnia ułatwiająca przejazd osobom niepełnosprawnym. W tym przypadku roboty powinny również zostać przeprowadzone do 16 grudnia 2018 roku.


Podziel się

Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x