Zmarzlik odrabia punkty w Grand Prix

8 września 2018, 21:23, mk
Bartosz Zmarzlik odpada w półfinale Grand Prix Słowenii w Krsko. Zawodnik gorzowskiej Stali przegrał z Dudkiem i Hancockiem. W klasyfikacji przejściowej Grand Prix zawodnik gorzowskiej Stali traci tylko 9 punktów do prowadzącego Woffindena.

Na trudnym torze w Krsko Bartosz Zmarzlik zgubił kilka punktów. Zawodnik gorzowskiej Stali na tak nierównej nawierzchni i po nie do końca udanych startach nie miał jak odrabiać start. Po 5 startach Zmarzlik miał na swoim koncie 11 punktów (2,2,3,2,2), co oczywiście dało mu awans do półfinałów.

Słabe zawody zaliczył Tai Woffinden, który przed rozpoczęciem tego turnieju miał nad Zmarzlikiem 16 punktów przewagi. Woffinden w 5 startach zdobył jedynie 5 punktów.

W półfinale Zmarzlik stanął po taśmą razem z Dudkiem, Hancockiem i Vaculikiem. Niestety, po gorszym starcie, pomimo wielu wysiłków gorzowianinowi nie udało się wyprzedzić jadącego na drugiej pozycji Hancocka. Pierwszy niezagrożenie gnał do mety Dudek.

- Nie da się napędzać na tym torze, bo są kamyczki i dziury. Miałem dzisiaj wspaniałe motocykle, ale niestety zepsułem półfinał, bo źle pojechałem. Dzisiaj wygrali lepsi, a ja jadę dalej i zbieram punkty. Przed meczem nie byłem pewny co do ustawień, tym bardziej że przed zawodami nie było treningu - mówił Bartosz Zmarzlik.

Zawody w słoweńskim Krsko wygrał ostatecznie Patryk Dudek.


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże