Stal jedną nogą w finale! [zdjęcia]

2 września 2018, 18:37, mk
fot. Patryk Stachowiak
Cash Broker Stal Gorzów wygrywa pierwszy półfinał drużynowych mistrzostw Polski i jest już jedną nogą w wielkim finale. Gorzowianie wygrali niedzielne spotkanie 49:41. Rewanż już 9 września na torze w Gorzowie.

Mecz rozpoczął się od wykluczenia Walaska, który tuż po starcie na pierwszym łuku został podcięty przez Musielaka. W powtórce – na ostatnich metrach Vaculik wyprzedził prowadzącego Madsena i uratował remis. Bieg młodzieżowy zakończył się remisem 3:3. W gonitwie trzeciej wygrał Kasprzak, przed Lindgrenem i Woźniakiem. Było 8:10. W czwartym wyścigu Zmarzlik walczył o 3 punkty z Zagarem. Dawni koledzy z drużyny wyprzedzali się nawzajem na każdym łuku. Ostatecznie pierwszy do mety przyjechał Słoweniec. Pierwsza runda zakończył się remisem 12:12.

W piątym biegu Vaculik przywozi trzy punkty, natomiast Walasek przyjeżdża ostatni. Kolejne starcie to podwójne zwycięstwo pary Kasprzak-Woźniak. Tuż przed metą, groźny upadek zaliczył Matej Zagar. Bieg przerwano, ale ostatecznie sędzia przyznał 5 punktów gorzowskiej Stali. Siódma gonitwa to walka Zmarzlika z Karczmarzem o 1 punkt. Po słabym starcie gorzowianie walczyli między sobą, natomiast z przodu jechali Madsen i Musielak. Po tym wyścigu było 21:21.

W ósmym biegu para Vaculik-Walasek przywiozła 4 punkty. Riposta gospodarzy była natychmiastowa. W 9 biegu nie od pokonania był Madsen, drugi był Woźniak, trzeci Musielak a czwarty Kasprzak. Po zwycięstwie Włókniarza 4:2 było 27:27. 10 bieg to genialna jazda Zmarzlika, który do ostatnich metrów walczył z Lindgrenem. Gorzowianin przywiózł do mety trzy punkty i dzięki temu utrzymał się wynik remisowy (30:30).

W biegu 11 Rafał Karczmarz uratował dla gorzowskiej Stali remis. Na ostatnich metrach wyprzedził Tobiasza Musielaka i przywiózł do mety 1 punkt. 2 punkty dla Kasprzaka 3 dla Gruchalskiego, który zastąpił Zagara. 12 bieg to fantastyczna walka Karczmarza z Miedzińskim. Do mety niezagrożenie gnał Vaculik. Tę potyczkę gorzowianie wygrywają 4:2 . Bieg 13 to 3 punkty Zmarzlika, który przyjechał przed Madsenem, Lidgrenem i Woźniakiem. Przed biegami nominowanymi gorzowianie prowadzili dwoma punktami (38:40).

W 14 biegu gorzowianie wygrali 4:2. Na ostatnich centymetrach Gruchalski wyprzedził Szymona Woźniaka. Pierwszy, niezagrożenie do mety gnał Bartosz Zmarzlik. Przed ostatnim wyścigiem Stal prowadziła 44:40. W 15 gonitwie para Vaculik-Kasprzak pokonała zawodników z Częstochowy 5:1, wygrywając ostatecznie 49:41.

FotoreportażPodziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże