Ostatni weekend wakacji. Gdzie się wybrać?

31 sierpnia 2018, 13:05
fot. pixabay/archiwum
Przed nami ostatni wakacyjny weekend. Od poniedziałku zaczyna się rok szkolny, więc warto skorzystać z atrakcji, które odbędą się w Gorzowie i okolicach.

1 września: Kurczakowe Pożegnanie Lata

Koncerty, zawody, dmuchańce i dobre jedzenie, to oczywiście Święto Pieczonego Kurczaka. Impreza startuje już 1 września, a na kurczakowym placu wystąpi między innymi Loona i Lady Pank. Więcej o imprezie TUTAJ.

1 września: Wrakiem po bezdrożach

W sobotę 1 września niedaleko miejscowości Krzeszyce w powiecie sulęcińskim na obszarze 9 hektarów odbędą się mistrzostwa województwa lubuskiego Wrak Race, czyli popularny wyścig wraków. 70 kierowców wraków zmierzy się na starcie imprezy Wrak Race. Pierwsze wyścigi wystartują już o godz. 9.15. Wyścigi wraków potrwają do późnego popołudnia.

Warunkiem udziału w imprezie jest posiadanie samochodu o wartości nie przekraczającej 500 zł oraz posiadanie kasku. Uczestnicy wyścigu wraków będą mieli do pokonania kilka okrążeń w naprawdę trudnym terenie. Organizatorem imprezy jest Fundacja Miłośnicy Off Road Gorzów.

1 września: Dni Twierdzy Kostrzyn

Jest to plenerowa rodzinna impreza miejska o charakterze kulturalnym, popularno-naukowym historycznym, ciesząca się dużym zainteresowaniem kostrzynian i gości z kraju i zagranicy. Pomysłodawcą imprezy jest Ryszard Skałba, obecny dyrektor Muzeum Twierdzy Kostrzyn.W 2000 roku z okazji obchodów siedemsetlecia miasta po raz pierwszy obchodzono Dni Twierdzy, które są corocznie kontynuowane.

Program imprezy

10:00 „Twierdza z wody” – spływ kajakowy

wokół Wyspy Odrzańskiej

15:00 Uroczyste otwarcie Dni Twierdzy

15:15 „Lato w Europejskich Twierdzach 2018”

– podsumowanie projektu

15:30 Wystrzałowe rozpoczęcie – formacje artylerii pruskiej

16:00 „Kostrinella” Koncert muzyki dawnej – Ensemble Zaffiro Berlin

16:30 Obozowisko Bractwa Rycerskiego Miasta Nowa Dęba

17:00 „Barwy wolności” – koncert Grupy Zayazd

18:15 W zdrowym ciele zdrowy duch – pokaz boksu i zumby

2 września: Piknik i zawody w Skateparku

W niedzielę 2 września o godz. 10 w nowo otwartym i nowoczesnym skateparku w Gorzowie odbędzie się „Lubuskie Grand Prix zawodów ekstremalnych w Skateparku”. Zawody będą stanowić oficjalne otwarcie obiektu połączone z piknikiem dla mieszkańców Gorzowa, którzy będą mogli bliżej zapoznać się ze skatingiem, jak również obejrzeć ewolucje wykonywane na rowerach MTB i BMX. Więcej informacji o tej imprezie TUTAJ.


Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże