Uczeń rozpylił gaz pieprzowy w szkole w Gorzowie [zdjęcia]

8 czerwca 2018, 10:47, ak
fot. Dawid Nowakowski
W piątkowy poranek został ewakuowany Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Czereśniowej w Gorzowie. Wszystko przez to, że jeden z uczniów rozpylił w szkole gaz pieprzowy. Na miejsce zostało wysłanych kilka jednostek straży pożarnej.

Uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Czereśniowej w Gorzowie zostali ewakuowani w piątek 8 czerwca około godz. 10.30. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od naszego czytelnika na numer telefonu 45 00 66 400.

- Wiemy już na pewno, że jeden z uczniów rozpylił w szkole gaz pieprzowy. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej, w tym grupa chemiczna. Została podjęta decyzja o ewakuacji uczniów – mówi Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Gaz został rozpylony w szatni przy hali sportowej, w której znajdowało się 18 osób na zajęciach z wychowania fizycznego. Natomiast 150 osób z pozostałej części szkoły została ewakuowana prewencyjnie.

Na miejsce przyjechały również dwie karetki pogotowia i policja. - 10 z 18 osób, które przebywały na terenie hali gimnastycznej uskarżało się na duszności. Wszyscy zostali przebadani, nikt nie pojechał do szpitala – komentuje Mądry.

Chłopiec, który bawił się pojemnikiem z gazem pieprzowym w szatni przez zajęciami z WFu został od razu złapany przez nauczyciela i przekazany policji. To 15-letni uczeń gimnazjum.

Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!

FotoreportażPodziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!