Autobusem, zamiast pociągiem. Ruszyły dojazdy pasażerów

10 maja 2018, 10:04, red
fot. Kamil Ptaszkiewicz
Od czwartku 10 maja pasażerowie pociągów muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Przez najbliższe cztery miesiące z Gorzowa w kierunku Krzyża wyjedziemy tylko autobusem i tylko spod dworca. Wyłączony został przystanek kolejowy Gorzów Wielkopolski Wschodni.

- Pierwszy dzień bez kolejowych połączeń w stronę Krzyża. Pociąg Regio "Kłodawka" o godz. 9:34 Gorzów Wielkopolski - Poznań Główny i dwa autobusy PKS Gorzów podstawione pod dworcem. Zaczynamy zabawę z dojazdami. Chciałbym zobaczyć, jak te autobusy będą funkcjonować w piątkowe wieczory oraz niedzielne popołudnia, kiedy hordy studentów będą podróżować – napisał do redakcji portalu gorzowianin.com czytelnik Kamil.

Wszystko przez to, że od dzisiaj (czwartku 10 maja) zostały wprowadzone zmiany w rozkładzie jazdy na trasie Gorzów – Krzyż i z powrotem. Przyczyną jest remont rozjazdów realizowany przez PKP PLK.

- Wymieniony zostanie jeden rozjazd w obrębie stacji oraz naprawione zostaną dwa przejazdy kolejowo-drogowe na ul. Szpitalnej i ul. Teatralnej. Wymieniona zostanie na nich nawierzchnia drogowa oraz na nowe urządzenia przejazdowe. Wyremontowane zostaną także tory na szlaku Wawrów – Gorzów – mówi Zbigniew Wolny z zespołu prasowego PKP PLK.

Dlatego też do 10 września szynobusy Przewozów Regionalnych będą dojeżdżać tylko do Santoka. Do tej miejscowości – wszystkich pasażerów dowozić będzie autobusowa komunikacja zastępcza, która kursować będzie na odcinku Gorzów Wielkopolski (dworzec przy ul. Dworcowej) – Santok – Gorzów Wielkopolski. Co ważne – autobusy pomijać będą przystanek Gorzów Wielkopolski Wschodni.

Zmiany czekają też na pasażerów PKP Intercity. Do tej pory do Zwierzyna, na stację Strzelce Krajeńskiej Wschód kursowały autobusy zamiast wieczornego IC Kociewie do Gorzowa oraz nocnego TLK Uznam do Warszawy. Od 10 maja wszystkie połączenia tego przewoźnika są realizowane do i od stacji Strzelce Krajeńskie Wschód. Autobusowa komunikacja zastępcza kursować będzie na odcinku dworzec Gorzów Wlkp. - Strzelce Krajeńskie Wschód - dworzec Gorzów Wlkp.


Podziel się


Komentarze


Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!