Gorzów dołoży 1,7 mln zł do budowy bazy LPR

16 kwietnia 2018, 10:14, red
fot. Anna Kluwak
We wtorek radni z Gorzowa podejmą decyzję o dofinansowaniu budowy docelowej bazy dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy Dekerta. Wszystko przez to, że oferta złożona przez wykonawcę przekracza o 4 mln zł założony budżet.

Pod koniec marca 2018 roku radni sejmiku województwa lubuskiego zdecydowali o zwiększeniu dofinansowania na budowę bazy dla śmigłowca LPR przy szpitalu na Dekerta o 2,3 mln zł. Wszystko po to, aby móc w końcu ruszyć z inwestycją, która i tak jest już opóźniona.

- Ceny poszły w górę. Musimy więc wspólnie z miastem dołożyć do tej niezwykle ważnej inwestycji. Dofinansowanie ze środków samorządu województwa wyniesie ostatecznie 4,8 mln zł, a nie 2,5 mln jak zakładano – wyjaśniała Elżbieta Polak, marszałek województwa lubuskiego.

Należy pamiętać, że budowa bazy LPR miała zostać sfinansowana po połowie ze środków Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miasta Gorzowa. Dlatego też Lotnicze Pogotowie Ratunkowe czeka na zwiększenie dofinansowania i dołożenie brakującej kwoty, aby mogło rozstrzygnąć przetarg na budowę bazy i podpisać umowę z wykonawcą.

Budowa bazy LPR na Dekerta miała kosztować docelowo 5,5 mln zł. Jednak obiekt zostanie wybudowany za niewiele ponad 9 mln zł. Dlatego też wszyscy czekają na to czy miasto Gorzów dorzuci brakującą kwotę 1 mln 750 tys. zł.

Na wtorek 17 kwietnia zwołano specjalną Sesję Rady Miasta, podczas której gorzowscy radni podejmą decyzję o zaciągnięciu zobowiązania na rok 2019 w ramach zadania "Budowa Bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w bezpośrednim sąsiedztwie Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim w wysokości 1 mln 750 tys. zł.

Tym samym dofinansowanie miejskie wyniesie 4 mln 750 tys. zł, a dofinansowanie wojewódzkie 4 mln 800 tys. zł.

- Jeżeli uzyskamy potrzebne środki, to w ciągu miesiąca moglibyśmy podpisać umowę na roboty budowlane, a następnie mogłaby ruszyć budowa – podkreśla Justyna Sochacka, rzecznik prasowy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x