Szynobus roztrzaskał przód opla [zdjęcia]

11 kwietnia 2018, 16:42, ak
fot. Pomoc Drogowa Fix-Car
W środowe popołudnie przy ul. Podgórnej w Gorzowie doszło do zderzenia samochodu osobowego marki opel z szynobusem. Przód auta został całkowicie zniszczony. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Informację o wypadku i zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na nasz numer alarmowy 45 00 66 400 od Pomocy Drogowej Fix-Car.

Pociąg relacji Gorzów Wielkopolski – Zbąszynek wyjechał o godz. 16.02 ze stacji Gorzów Zamoście i o godz. 16.05 miał zatrzymać się na stacji Gorzów Zieleniec. Niestety szynobus nie dotarł na miejsce, ponieważ na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy ul. Podgórnej doszło do zderzenia z samochodem osobowym marki opel.

Przejazd kolejowy przy ul. Podgórnej, to przejazd kategorii D, który oznaczony jest jedynie znakami drogowymi - znakiem STOP i krzyżem św. Andrzeja informującym o przejeździe kolejowym jednotorowym.

Według wstępnych ustaleń kobieta kierująca oplem jechała ul. Podgórną w kierunku ul. Koniawskiej, po dojechaniu do przejazdu kolejowego nie upewniła się czy nie nadjeżdża pociąg i wjechała na przejazd. Wówczas z lewej strony nadjechał szynobus i uderzył w przód auta od lewej strony. Szynobus zatrzymał się kilkadziesiąt metrów dalej.

Na szczęście kierującej oplem oraz pasażerom szynobusu nic się nie stało. Na miejscu jest policja, która wyjaśnia okoliczności wypadku.

- Za kierownicą opla siedziała 24-letnia kobieta, która tłumaczyła się, że zapomniała o tym, że jest przejazd kolejowy i nie zatrzymała się przed znakiem STOP. To spowodowało, że kobieta wjechała prosto pod nadjeżdżający szynobus. Kierująca oplem zostanie ukarana mandatem w wysokości 500 zł - komentuje Marek Waraksa, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. 
Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!

FotoreportażPodziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x