Dachowanie trójkołowca z osobą niepełnosprawną

11 kwietnia 2018, 11:50, ak
fot. Pomoc Drogowa Fix-Car
Do groźnego wypadku doszło przy ul. Kasprzaka w Gorzowie. Samochód ciężarowy zahaczył o trójkołowiec, którym poruszała się osoba niepełnosprawna. Wskutek czego pojazd Simson Duo dachował.

W środowe przedpołudnie 11 kwietnia doszło do zdarzenia drogowego przy ul. Kasprzaka w Gorzowie. Informacje i zdjęcia otrzymaliśmy od Pomocy Drogowej Fix-Car na nasz nowy numer telefonu 45 00 66 400.

Ulicą Kasprzaka w kierunku Bolemina jechał starszy, niepełnosprawny mężczyzna, który poruszał się pojazdem Simson DUO, czyli trójkołowcem przeznaczony, dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Za skrzyżowaniem ze stacją paliw, doszło do zahaczenia Simsona przez samochód ciężarowy.

Wskutek zahaczenia przez ciężarówkę, trójkołowiec dachował i zatrzymał się na poboczu. Starszy mężczyzna podróżujący nim został przekazany pod opiekę załodze pogotowia. Mężczyzna porusza się o kulach.

Na miejscu jest policja, która będzie wyjaśniała dokładne okoliczności zdarzenia. - 44-letni kierujący samochodem ciężarowym marki volvo podczas wykonywania zmiany pasa ruchu z lewego na prawy, końcówką swojej naczepy zahaczył trójkołowiec Simson DUO. W pojeździe przezaczonym dla osób niepełnosprawnych podróżował 67-mężczyzna, któremu na szczęście nic się nie stało. Kierujący ciężarówką został ukarany mandatem w wysokości 450 złotych - opowiada Marek Waraksa, naczelnik wydział ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.


Podziel się

Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x