Akcja straży pożarnej w Przemysłówce [zdjęcia]

10 marca 2018, 19:47, red
fot. Dawid Nowakowski
Straż pożarna działała w sobotni wieczór w budynku Przemysłówki w Gorzowie. Doszło tam do pęknięcia rury i zalania dwóch pięter budynku.

W sobotni wieczór 10 marca po godz. 19 do budynku tzw. Przemysłówki przy ul. Wełniany Rynek została wezwana straż pożarna. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy od naszych czytelników na facebookowym profilu gorzowianin.com.

Na miejsce wysłano cztery zastępy straży pożarnej oraz pogotowie energetyczne. Strażacy po wejściu do budynku rozpoczęli przeszukiwanie pomieszczeń. Okazało się, że nie jest to fałszywy alarm i w Przemysłówce doszło do awarii.

- W budynku pękła rura od instalacji hydrantowej. Zalane zostały dwa piętra. Nasze działania będą polegały na wypompowaniu wody - komentuje Barłomiej Mądry, oficer prasowy KM PSP w Gorzowie.

Jak się dowiaduje portal gorzowianin.com, w budynku uszkodzeniu uległy elementy instalacji przeciwpożarowej.

- W obiekcie zakręcona jest woda, ale instalacja przeciwpożarowa ma osobny zawór. Instalacja pękła na drugim piętrze i zostały zalane wszystkie pomieszczenia poniżej. W związku z tym, że woda przelała się przez pomieszczenia w obiekcie, konieczne było wyłączenie prądu w całym budynku. Na miejscu pracują elektrycy, którzy robią wszystko, aby doprowadzić zasilanie do tymczasowej kaplicy, tak aby jutro mogły odbywać się tam msze – mówi portalowi gorzowianin.com Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa Wielkopolskiego.

Aktualizacja godz. 21:50.: Działania w "Przemysłówce" zostały zakończone. Przywrócono zasilanie, tak więc msze odbędą się bez przeszkód.

FotoreportażPodziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże