Potężna awaria wodociągu na Piłsudskiego [zdjęcia]

8 marca 2018, 15:34, ak
fot. czytelnik
W czwartkowe popołudnie przy ul. Piłsudskiego w Gorzowie doszło do potężnej awarii wodociągu. Pękła jedna z rur znajdujących się w chodniku. Zalane zostało rondo Górczyńskie oraz ul. Górczyńska.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od naszych czytelników oraz Pomocy Drogowej Anhol. Około godz. 15 przy ul. Piłsudskiego w rejonie przystanku autobusowego przed rondem Górczyńskim doszło do potężnej awarii wodociągu.

Według wstępnych ustaleń doszło do pęknięcia jednej z głównych rur znajdujących się na poboczu. W miejscu, gdzie doszło do pęknięcia rury zapadł się chodnik.

Cała woda spłynęła w kierunku ul. Górczyńskiej i ronda Górczyńskiego. Strażacy zablokowali zjazd z ronda Górczyńskiego w kierunku ul. Czartoryskiego. Również zjazd z ronda od strony Lidla w kierunku ul. Czartoryskiego został zablokowany,

Mieszkańcy osiedla Górczyńskiego w związku z awarią nie mają wody w kranach. Czekamy na komentarz PWiK co było powodem awarii oraz kiedy zostanie usunięta.

AKTUALIZACJA

godz. 16.15 - Rondo Górczyńskie jest już przejezdne. Natomiast woda wróciła już do kranów mieszkańców osiedla Górczyn, Dolinki oraz miejscowości Różanki, Santok, Gralewo, Janczewo. 

godz. 16.30 - W chwili obecnej ogradzamy i zabezpieczamy teren. Natomiast w piątek 9 marca zostanie usunięta awaria. Najprawdopodobniej doszło do pęknięcia rury i trzeba będzie wymienić jej kawałek. Na takich rurociągach magistralnych są włączone rurociągi pośrednie. Dlatego byliśmy w stanie zamknąć ten fragment uszkodzonego rurociągu i puścić wodę innym. Jutro rano rozpoczną się prace, natomiast podczas wykopów musimy być ostrożni, ponieważ rury znajdują się na około 2 metrach głębokości. Ponadto obok jest drugi rurociąg przesyłowy. Jak rozkopiemy, wtedy stwierdzimy jak długo potrwa naprawa. Ale myśllę, że powinna zostać usunięta do godz. 15 - komentuje Jakub Andrzejewski, zastępca kierownika wydziału sieci wodociągowej PWiK. 

FotoreportażPodziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!