ŻAK kształci w zawodach medycznych. Zdobądź kwalifikacje, gwarantujące atrakcyjną pracę!

19 stycznia 2018, 17:14, red
Czy wiesz, że na zachodzie Europy wciąż brakuje opiekunów medycznych? Nasze pielęgniarki wyjeżdżają z Polski, by dobrze zarabiać w krajach Unii Europejskiej. Teraz i Ty łatwo możesz zdobyć podobne kwalifikacje. Szkoła ŻAK prowadzi właśnie rekrutację na kierunki medyczne. Bezpłatne zajęcia rozpoczynają się już w lutym.

Europa się starzeje. W krajach takich jak Niemcy czy Wielka Brytania wciąż przybywa seniorów, osób chorych i niesamodzielnych. Potrzebują one pomocy. Niestety wciąż zbyt mało osób kształci się w specjalnościach takich, jak opiekun medyczny czy opiekun w domu pomocy społecznej. Dlatego fachowcy z Polski są bardzo potrzebni i mile widziani. Ciągle brakuje profesjonalistów w zawodach medycznych, dlatego za ich usługi płaci się w Europie solidne pieniądze. ŻAK oferuje takie wykształcenie. Teraz możesz bez żadnych trudności zapisać się do jednej ze szkół medycznych ŻAKA w Gorzowie Wlkp.

- Zajęcia to mieszanka teorii oraz wielu godzin zajęć praktycznych. Tego typu spotkania umożliwią nabycie zupełnie nowych umiejętności, ale także stwarzają doskonałą okazję do wyrwania się z codziennej rutyny i poznania nowych ludzi – mówi Janusz Bukowski, Dyrektor Szkoły Żak. Podczas zajęć w trybie zaocznym możesz zdobyć kwalifikacje, które pozwolą na niezwłoczne rozpoczęcie pracy w zawodzie opiekuna medycznego lub opiekuna w domu pomocy społecznej.

Czego uczą się kandydaci na opiekuna medycznego? Opiekun medyczny jest to zawód pomocniczy w zakresie czynności opiekuńczo-pielęgnacyjnych u chorych w środowisku szpitalnym lub domowym. Do zadań opiekuna medycznego należy miedzy innymi: rozpoznawanie i rozwiązywanie problemów opiekuńczych osoby chorej i niesamodzielnej, pomaganie osobie chorej i niesamodzielnej, współdziałanie z zespołem opiekuńczym i terapeutycznym, asystowanie pielęgniarce przy wykonywaniu zabiegów pielęgniarskich, konserwacja przyborów i narzędzi stosowanych przy zabiegach pielęgniarskich. Opiekun medyczny powinien mieć bardzo dobre zdolności interpersonalne, umiejętność pracy w zespole oraz rozwiniętą empatię, tak ważną w kontakcie z drugim człowiekiem.

Równie cenionym zawodem na rynku usług medycznych jest opiekun w domu pomocy społecznej. Opiekun w domu pomocy społecznej jest zawodem z przyszłością w Polsce i w Unii Europejskiej. Przemiany demograficzne i coraz większa liczba osób w wieku podeszłym, tylko potwierdzają zapotrzebowanie na pracowników opieki społecznej. Jako pracownik pierwszego kontaktu towarzyszy on cały czas człowiekowi oraz podejmuje profesjonalne działania ukierunkowane na zaspokojenie potrzeb i rozwój podopiecznych przebywających w placówkach opiekuńczych, Stymuluje rozwój i aktywizuje osoby przebywające w domu pomocy społecznej oraz wykorzystuje w tym celu różnorodne metody i narzędzia rehabilitacji lub terapii. Aktywnie włącza się w działania w zakresie realizacji indywidualnego planu pracy i pomocy osobie przebywającej w domu pomocy społecznej lub innej instytucji opiekuńczej. Jest to kierunek perspektywiczny umożliwiający podjęcie pracy również za granicą na terenie UE.

Naukę w ŻAKU bardzo łatwo rozpocząć. Słuchaczem ŻAKA mogą zostać osoby pełnoletnie – absolwenci szkół średnich zawodowych, osoby z maturą i bez matury, a także chcące zmienić swe zawodowe kwalifikacje.

Już dziś zarezerwuj sobie miejsce na wybranym kierunku wypełniając formularz zgłoszeniowy na naszej stronie internetowej http://bit.ly/formularz_rekrutacyjny   

Zapraszamy do sekretariatu ŻAKa w Gorzowie Wlkp .

Ul. Sikorskiego 8

Tel. 95 735 26 53

e-mail: gorzow@zak.edu.pl


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x