Projektant Spichrzowej poszukiwany

19 stycznia 2018, 10:54, ak
fot. archiwum
Władze Gorzowa ogłosiły przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej w ramach zadania "Przebudowa ul. Spichrzowej". Chętne firmy mogą zgłaszać się do 26 stycznia.

Na początku grudnia 2015 roku prezydent Jacek Wójcicki zapowiadał uspokojenie ruchu w centrum Gorzowa poprzez budowę deptaka na Sikorskiego i znalezienie alternatywnego objazdu dla tej ważnej ulicy. Dlatego tak ważna była zapowiedź budowy zupełnie nowej drogi. Wyremontowana i przedłużona ul. Spichrzowa ma być alternatywną drogą dla zamkniętej ul. Sikorskiego na odcinku od ul. Chrobrego do Herberta, gdzie powstanie deptak. Dzięki temu „objazd” centrum rozpocznie się już na ul. Jancarza i poprowadzi ul. Składową i Spichrzową bezpośrednio do ul. Teatralnej i mostu Lubuskiego.

Gorzowski magistrat szuka obecnie firmy, która zajmie się wykonaniem dokumentacji projektowej w ramach zadania „Przebudowa ul. Spichrzowej”. Miasto czeka na zgłoszenia do 26 stycznia. Firma która wygra przetarg będzie miała 45 dni od daty podpisania umowy na wykonanie koncepcji budowy i przebudowy dla całego odcinka ul. Spichrzowej. Natomiast do 30 sierpnia 2018 roku będzie musiała przygotować dokumentację projektową wraz z uzyskaniem decyzji zezwalającej na prowadzenie robót budowlanych oraz wszelkich innych pozwoleń. Ponadto firma będzie pełniła nadzór autorski nad realizacją robót budowlanych, których wykonanie planuje się przeprowadzić w 2019 roku.

Inwestycja obejmie przebudowę drogi powiatowej na odcinku od ul. Garbary do Hejmanowskiej (Cichońskiego), gdzie zostanie przebudowana jezdnia wraz z chodnikami oraz budowę nowej drogi od ul. Hejmanowskiej do Teatralnej, gdzie oprócz jezdni i chodników powstanie ścieżka rowerowa. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to zostaną przebudowane istniejące skrzyżowania. W ramach prac zostaną wybudowane separatory odprowadzające wodę deszczową do rzeki Warty. Ponadto inwestycja obejmie budowę kanalizacji deszczowej oraz budowę oświetlenia. Natomiast w zakresie PWiK będzie przebudowa sieci wodociągowej.


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x