Ulica Dunikowskiego jednokierunkowa? [zdjęcia]

18 stycznia 2018, 11:09, ak
fot. UM
Urzędnicy zastanawiają się nad wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego wzdłuż ul. Dunikowskiego w Gorzowie. Wszystko w związku z prośbami mieszkańców o możliwość parkowania na drodze. Do wyboru są trzy warianty.
- W związku ze zgłoszeniami mieszkańców dotyczącymi możliwości parkowania wzdłuż ulicy Dunikowskiego, po przeanalizowaniu sytuacji, proponujemy trzy warianty wprowadzające ruch jednokierunkowy – mówi Paweł Najdora z wydziału inwestycji i remontów dróg.

Wszelkie uwagi i propozycje dotyczące wariantów zmiany organizacji ruchu na ulicy Dunikowskiego oraz sugestie można wysyłać do 9 lutego na adres mailowy pawel.najdora@um.gorzow.pl, wpisując w tytule wiadomości „Dunikowskiego – warianty”.

Wariant 1

Wariant 1 przewiduje zmianę organizacji ruchu poprzez wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na odcinku ul. Dunikowskiego od ul. Fredry (bocznej) w kierunku ul. Marcinkowskiego do skrętu w prawo do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 16. Dalej jednokierunkowy odcinek przebiegałby między szkołą a parkingiem i placem zabaw i zakończyłby się na skrzyżowaniu z ul. Marcinkowskiego przy hali targowej ORBI.

Odcinek ulicy Dunikowskiego od Marcinkowskiego do skrętu w lewo do szkoły pozostałby dwukierunkowy. Po wprowadzeniu tego wariantu dojazd do szkoły byłby możliwy z dwóch kierunków jazdy (od ul. Marcinkowskiego i ul. Fredry). Kierunki ruchu byłyby zgodne z poniżej załączonym schematem.

Wariant 2

Podobnie jak w przypadku pierwszego - przewiduje zmianę organizacji ruchu poprzez wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na odcinku ul. Dunikowskiego od ul. Fredry (bocznej) w kierunku ul. Marcinkowskiego do skrętu w prawo do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 16. Dalej jednokierunkowy odcinek przebiegałby między szkołą a parkingiem i placem zabaw i zakończyłby się przed wjazdem na parking, co umożliwiłoby dojazd do parkingu z dwóch stron.

Odcinek ulicy Dunikowskiego od Marcinkowskiego do skrętu w lewo do szkoły jak i odcinek od skrzyżowania z ul. Marcinkowskiego przy hali targowej ORBI do wjazdu na parking pozostałyby dwukierunkowe. Po wprowadzeniu tego wariantu dojazd do szkoły byłby możliwy z dwóch kierunków jazdy (od ul. Marcinkowskiego i ul. Fredry). Kierunki ruchu byłyby zgodne z poniżej załączonym schematem.

Wariant 3

Wariant 3 przewiduje zmianę organizacji ruchu poprzez wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na całej długości ul. Dunikowskiego od ul. Fredry (bocznej) do ul. Marcinkowskiego. Po wprowadzeniu tego wariantu dojazd do szkoły byłby możliwy tylko z jednego kierunku ul. Dunikowskiego. Kierunki ruchu byłyby zgodne z poniżej załączonym schematem.

FotoreportażPodziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x