Orkan nadciąga nad Gorzów [zdjęcia]

18 stycznia 2018, 16:05, red
IMGW wydało ostrzeżenie dla województwa lubuskiego, które informuje o silnym wietrze oraz o intensywnych opadach śniegu. Ślisko i niebezpiecznie jest w Gorzowie i okolicach. Kierowcy mają problemy z podjeżdżaniem pod wzniesienia.

Orkan, który mocno dał się we znaki w Wielkiej Brytanii, krajach Beneluksu i w Niemczech, dziś uderzy w Polskę. Friederike, bo tak go nazwano, zwiastuje lodową burzę, porywisty wiatr i mocne opady śniegu. Jak informuje IMGW orkan ma uderzyć w województwo lubuskie w czwartkowe popołudnie.

Według prognoz, wiatr ma osiągnąć prędkość od 35 do 45 km/h, a w porywach do 90 km/godz. I będzie wiać południowego zachodu i zachodu. Oprócz tego intensywnie ma padać śnieg, co będzie sprzyjało tworzeniu się zawiei i zamieci śnieżnych. Trudne warunki mają panować do piątku 19 stycznia do godz. 6 rano.

Śnieg dał się we znaku wielu kierowcom w Gorzowie i okolicach. Kierowcy nie mogą podjechać pod wzniesienia. Na węźle Gorzów Zachód samochód ciężarowy nie może wjechać z ul. Kostrzyńskiej na trasę S3. Z kolei przy ul. Wyczółkowskiego żadne auto nie podjechało pod górkę od ponad godziny. Nieciekawie jest też na ul. Dobrej, gdzie śliską drogę zablokowały dwa samochody ciężarowe. Problemy są także m.in. na Al. ks. Witolda Andrzejewskiego, Olimpijskiej czy ul. Żwirowej.

FotoreportażPodziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x