Coraz mniej ślubów w Gorzowie

6 stycznia 2018, 11:57, ak
Urząd Stanu Cywilnego podsumował 2017 rok, jeżeli chodzi o ilość zawieranych związków małżeńskich. Statystyki pokazują, że z roku na rok ślubów jest coraz mniej.

Według danych gorzowskiego Urzędu Stanu Cywilnego liczba ślubów w mieście stale maleje. W 2013 roku odbyło się 620 ceremonii ślubnych, w 2014 roku było to 580 ślubów, w 2015 roku w związek małżeński wstąpiło 526 par. Natomiast w 2016 roku odbyło się 536 ślubów, a już w 2017 roku zostały zawarte zaledwie 494 małżeństwa.

To doskonale pokazuje, że coraz więcej osób niechętnie bierze ślub, ponieważ woli nie formalizować swojego związku. Tym bardziej, jak podaje USC aż 42 pary złożyły stosowne zapewnienie do zawarcia związku małżeńskiego, ale nie doszło do ślubu.

Według badań przeprowadzonych przez CBOS - co czwarta ankietowana osoba żyje w konkubinacie, a prawie co piąta, choć pozostaje w związku nieformalnym, nie mieszka ze swoim partnerem lub partnerką. - Posiadanie partnera i wspólne z nim zamieszkiwanie najczęstsze jest wśród pełnoletnich osób niezamężnych i nieżonatych w wieku 25-44 lata. Natomiast posiadanie stałego partnera bez wspólnego z nim zamieszkiwania jest najczęstsze wśród osób od 18 do 24 roku życia - podaje CBOS.

Natomiast jeżeli chodzi o osoby, które zdecydowały się na ślub, znalazło się 6 par, których ceremonie ślubne odbyły się poza lokalem USC, czyli w tzw. plenerze. Niestety ten wybór jest bardzo kosztowny, ponieważ za ślub w plenerze trzeba zapłacić 1000 zł w urzędzie oraz zapewnić stolik, krzesło i godło na własną rękę.

Wśród ciekawostek są również kombinacje stanów cywilnych osób, które zawarły związek małżeński: kawaler-panna 293, rozwiedziony-rozwiedziona 32, kawaler-rozwiedziona 21, rozwiedziony-panna 27, wdowiec-rozwiedziona 2, wdowiec-wdowa 4, wdowiec-panna 2, kawaler-wdowa 4, rozwiedziony-wdowa 6.


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!