Orszak Trzech Króli i utrudnienia w ruchu

6 stycznia 2018, 08:45, red
fot. archiwum
Po raz czwarty ulicami Gorzowa przejdzie Orszak Trzech Króli. Początek imprezy o godz. 14 na Starym Rynku. Przemarsz orszaku zakończy się na Placu Grunwaldzkim. To oznacza czasowe zamknięcie ulic oraz zmianę w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej.

W sobotę 6 stycznia po raz czwarty w Gorzowie odbędzie się Orszak Trzech Króli. Tegoroczny orszak wystartuje o godz. 14 ze Starego Rynku i przejdzie ul. Sikorskiego, Chrobrego i Mieszka I do Gorzowskiego Betlejem na Placu Grunwaldzkim. Trasa przemarszu to prawie 2 kilometry.

Około godz. 15 Trzej Królowie wraz z orszakiem mają dotrzeć do Placu Grunwaldzkiego, gdzie oddadzą pokłon dzieciątku i złożą dary. W orszaku będą również szli Józef Piłsudski, Wincenty Witos, Roman Dmowski i Irena Sendlerowa a także żużlowcy, żołnierze, gorzowscy Romowie i myśliwi. Tegoroczna impreza nawiązuje do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W związku z świętem Trzech Króli zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, która będzie jeździć zgodnie z rozkładem jazdy na niedzielę i święta.

Dodatkowo w godzinach 13.45-16w związku z przemarszem orszaku nastąpią czasowe wstrzymania ruchu na ul. Sikorskiego, Chrobrego i Mieszka I oraz na przyległych skrzyżowaniach. Ponadto od godz. 14 do 16 autobusy linii T2 pojadą objazdem ulicami: w kierunku pętli Piaski od przystanku Arsenał na ul. Chrobrego autobusy pojadą ulicami Chrobrego, Wybickiego, Łokietka, Kos. Gdyńskich (obowiązujące przystanki: Mieszko oraz Mickiewicza), Mickiewicza, Mieszka I, gdzie od przystanku Sąd powrócą na swoją trasę. Z kolei w kierunku pętli Zakład Energetyczny do przystanku Sąd na ul. Mieszka I bez zmian, następnie autobusy pojadą ulicami: Mickiewicza, Kos. Gdyńskich (p. Sienkiewicza, Rondo Kos. Gdyńskich) i od Ronda Kosynierów Gdyńskich powrót na trasę.

Na czas objazdu zostaną zawieszone przystanki autobusowe na ul. Armii Polskiej – 30-go Stycznia obustronnie, na ul. Borowskiego oraz Mieszka I p. Borowskiego, a także na ul. Mieszka I p. Urząd Wojewódzki obustronnie.  


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!