Więcej pociągów do Zielonej Góry

2 stycznia 2018, 12:41, mk
fot. gorzowianin.com
Pięć par pociągów zawiezie nas od dzisiaj do Zielonej Góry. W rozkładzie jazdy pojawił się dodatkowy pociąg do drugiej stolicy naszego województwa. Dodatkowy szynobus odjeżdża z Gorzowa o 11:58.

Dzięki oddaniu do użytku obu nitek ekspresowej „trójki” podróż samochodem do Zielonej Góry trwa około godziny. Nie ma co ukrywać – jest to obecnie najszybszy sposób na dotarcie do Winnego grodu. Podróż pociągiem jest o minimum godzinę dłuższa. 127-kilometrowy odcinek szynobus pokonuje w czasie od 120 do 140 minut.

Nowe pociąg to nie tylko dodatkowy łącznik pomiędzy stolicami województwa. To także możliwość kolejnego połączenia gorzowian z Poznaniem – z przesiadką w Zbąszynku. Wyjeżdżając z Gorzowa o 11:58, przesiadamy się w Zbąszynku o 13:50 na pociąg Kolei Wielkopolskich do Poznania. W stolicy Wielkopolski jesteśmy o 15:00. Połączenia ze Zbąszynka do Poznania realizowane są nowoczesnymi elektrycznymi zespołami trakcyjnymi, wyposażonymi między innymi w klimatyzację i podłączenie do prądu.

Dzięki uruchomieniu piątego pociągu w kierunku Zielonej Góry większą możliwość dotarcia do obu stolic województwa zyskują mieszkańcy wielu wsi i miasteczek, położonych wzdłuż trasy tego pociągu. Pierwszy przejazd nowego pociągu z Gorzowa realizowany był dzisiaj nowoczesnym „Linkiem” Pesy, wyprodukowanym w 2017 roku. To najnowszy nabytek spółki POLREGIO oznaczony jako 139-023. Pociąg ten obsługiwał niezelektryfikowane linie na pomorzu. Miejmy nadzieje, że nowy LINK w malowaniu spółki na stałe zagości na naszych torach.

Przewoźnik – firma POLREGIO przygotowała też dla pasażerów szereg zniżek. Pasażerowie mogą skorzystać z promocji „Bilet dobrych relacji” na odcinku od Gorzowa do Międzyrzecza. Tam jednorazowy bilet kupimy taniej nawet o 40%. Natomiast bilet do Zielonej Góry (bez zniżek) kosztuje 23,60 zł.

FotoreportażPodziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!