Żółte słupki wkurzyły mieszkańców [zdjęcia]

15 grudnia 2017, 14:23, ak
fot. Anna Kluwak
Nie mieli gdzie parkować samochodów, więc zostawiali je na pasie zieleni przed blokiem. Mieszkańcy ul. Witosa podkreślają, że spółdzielnia Górczyn w ogóle ich nie słucha i działa wbrew ich woli. Wszystko przez to, że w miejscu gdzie zostawiali auta zamontowano słupki.

Miejsca parkingowe pod blokami, to teraz „towar” deficytowy. Aut przybywa, a miejsc parkingowych niestety nie. Dlatego też mieszkańcy bloku przy ulicy Witosa 7, 9, 11 parkowali swoje samochody przed blokiem na pasie zieleni pomiędzy drzewami.

Niestety od wtorku 12 grudnia muszą szukać nowych miejsc do parkowania, ponieważ spółdzielnia mieszkaniowa Górczyn zamontowała wzdłuż wąskiej uliczki rząd żółtych słupków, tak aby uniemożliwić wjechanie autem w miejsce, gdzie był trawnik.

- Decyzja o zamontowaniu słupków została podjęta na walnym zgromadzeniu i przegłosowana przez mieszkańców, którzy pojawili się na tym spotkaniu. Wniosek mówił o tym, że mieszkańcy z budynku Witosa 7, 9, 11 rozjeździli i zniszczyli zieleń, która znajdowała się przed blokiem. Oczywiście nie ukrywam, że głosowały w większości osoby z sąsiednich bloków. Następnie członkowie rady osiedla i zespołu nieruchomości podjęli decyzję o tym, aby zamontować te słupki – tłumaczy Grzegorz Jabłoński ze spółdzielni mieszkaniowej Górczyn.

Widok zamontowanych żółtych słupków dosłownie wkurzył mieszkańców bloku, którzy podkreślają, że spółdzielnia zamiast zrobić miejsca parkingowe, to utrudnia im życie. - To jest skandal, teraz nie mamy gdzie zostawiać samochodów. Te słupki powinny zostać zlikwidowane – podkreśla mieszkaniec klatki nr 9. - Kiedyś w tym miejscu stały kamienie, więc nie mogliśmy tutaj parkować. Jednak spółdzielnia się zlitowała, zabrała kamienie i obiecała, że w tym miejscu powstanie parking. Dlatego też byłem bardzo zdziwiony, jak zobaczyłem w tym miejscu żółte słupki – mówi Marian Chmielewski, mieszkaniec klatki nr 7.

Jednak SM Górczyn podkreśla, że nie zostawi mieszkańców bez parkingu i zamierza w ciągu najbliższych dwóch lat wybudować kilkadziesiąt miejsc parkingowych w pasie drogowym ul. Witosa. - Niestety nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ parking zostanie wykonany w pasie, gdzie rosną drzewa i trzeba będzie uzyskać pozwolenie na ich wycięcie, a do tego przygotować projekt i wybrać wykonawcę inwestycji. Zapewne mieszkańcy budynku 7, 9, 11 będą zawiedzeni, że nie będzie to parking tuż przed ich wejściem do klatki, ale po drugiej stronie budynku – podkreśla Grzegorz Jabłoński z SM Górczyn.

FotoreportażPodziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!