3 tysiące pierogów i 150 litrów barszczu dla gorzowian

14 grudnia 2017, 11:07, red
fot. archiwum
W piątkowy wieczór na Starym Rynku w Gorzowie odbędzie się tradycyjna Miejska Wigilia. Początek o godz. 17. Do wspólnego kolędowania i łamania się opłatkiem zaprasza prezydent Jacek Wojcicki.

W piątek 15 grudnia od godziny 17.00 zapraszamy mieszkańców na Miejską Wigilię, która odbędzie się na Starym Rynku. Prezydent miasta wraz z radnymi złożą życzenia świąteczne mieszkańcom Gorzowa oraz podzielą się opłatkiem.

A co pojawi się na wigilijnym stole? Przygotowanych zostanie 3 tysiące pierogów z kapustą, 1,5 tysiąca krokietów, 150 litrów barszczu, tysiąc porcji śledzi i makowca.

Z kolei o godz. 16.30 rozpoczną się jasełka uliczne z dużymi lalkami, przygotowane przez Teatr Prawdziwy z Wrocławia. Po życzeniach od władz miasta, na scenie zaprezentują się „Mali Gorzowiacy” i band Marka Zalewskiego, który zagra najbardziej popularne polskie kolędy.

W tym roku również, nawiązując do tradycji kolędowania z Radiem Plus, prezydent miasta zaprosił wszystkich mieszkańców, którzy będą obecni podczas wigilii na Starym Rynku, do wspólnego śpiewania kolędy. Muzyka i tekst zostały przygotowane specjalnie na tę okazję, całość będzie zarejestrowana i formie teledysku opublikowana w sieci.


Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x