Od niedzieli duże zmiany na lubuskich torach

7 grudnia 2017, 14:03, mk
Aż 7 par pociągów regionalnych odjedzie z Gorzowa o innych godzinach niż dotychczas. Jeżeli często jeździcie szynobusem, sprawdźcie rozkład jazdy, który obowiązywać będzie od 10 grudnia.

O wprowadzeniu nowych połączeń dalekobieżnych do i z Gorzowa pisaliśmy w artykule pt."W Gorzowie pojawią się pociągi kategorii IC". Teraz kilka słów o tym, jak od niedzieli (10 grudnia) wyglądać będą połączenia regionalne. Z Gorzowa w kierunku Krzyża odjeżdża codziennie 9 par pociągów, w kierunku Kostrzyna – 10. Nie zmieni się częstotliwość kursowania tych pociągów, ale ich godziny odjazdów. W niektórych przypadkach różnice w godzinach odjazdów z Gorzowa sięgają blisko 50 minut.

Tak jest w przypadku wieczornego połączenia do Kostrzyna. Do tej pory ostatni pociąg w kierunku zachodniej granicy Polski wyjeżdżał z naszego miasta o 22:16. Od niedzieli będzie to 21:30. Oznacza to, że w porównaniu z obecnym rozkładem jazdy, pociąg ze stacji Gorzów Wielkopolski odjedzie wcześniej o 46 minut. Natomiast pierwszy poranny pociąg do Kostrzyna (który jedzie bezpośrednio do Berlina) odjedzie 37 minut później niż dotychczas. Zamiast o 4:44, szynobus wyruszy w trasę o 5:32.Jedynie trzy na 9 pociągów, które odjeżdżają w kierunku Krzyża i dalej Poznania wyjadą z Gorzowa mniej więcej w tym samym czasie. 6 par odjedzie wcześniej lub później. Zmiana nie dotyczy połączeń o 7:41 i 9:45 i 14:30. Tu są korekty kilkuminutowe. Pasażerowie jeżdżący do Poznania, muszą pamiętać, że ostatni pociąg REGIO w tym kierunku z Gorzowa odjedzie 22 minuty wcześniej. Do tej pory była to 17:15, teraz będzie 16:54. Zmianie tez ulega godzina odjazdu powrotnego pociągu do Gorzowa. Szynobus do naszego miasta zamiast o 19:52, odjedzie z Poznania już o 19:02.


Ci, którzy wcześnie rano jeżdżą do Berlina, bardzo ucieszą się z późniejszej godziny odjazdu pociągu z Gorzowa. Niemiecki szynobus do stolicy Niemiec wyjedzie o 5:32, a na miejsce przyjedzie tylko minutę później niż dotychczas, czyli o 7:39. Poranna podróż do Berlina będzie więc o 37 minut krótsza.Najmniej zmienia się na trasie do Zielonej Góry. Korekta godzin odjazdu i przyjazdu poszczególnych pociągów jest wręcz symboliczna. Nowością w tym kierunku będzie uruchomienie dodatkowej pary pociągów. Ma to nastąpić od stycznia. Dodatkowy szynobus wypełni lukę w rozkładzie pomiędzy połączeniami porannymi a popołudniowymi. Pociąg z Gorzowa w kierunku Zielonej Góry ruszy o 11:58., na miejscu będzie o 14:38.


Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!