Wynieśli z drogerii 7 flakonów z perfumami

4 grudnia 2017, 13:21, red
Zrobili sztuczne zamieszanie a w tym czasie okradli drogerię. Złodzieje zabrali ze sklepowych półek perfumy warte 1400 złotych. Po kilkunastu minutach wpadli w ręce policji.

Całe zdarzenia miało miejsce w jednej z gorzowskich drogerii. - W piątek, 1 grudnia tuż godzinie 14 dwóch mężczyzn zrobiło sztuczne zamieszanie w sklepie. Sprzeczali się, a swoim zachowaniem zainteresowali ochroniarza. Gdy próbowali wyjaśnić sytuację, trzeci mężczyzna w tym samym czasie, w innym miejscu sklepu, zabrał z półek perfumy i wyszedł – opowiada Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji. Całe to zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery ze sklepowego monitoringu.

Mężczyźni szybko się pogodzili i po całym „nieporozumieniu” także opuścili drogerię. O kradzieży, po kilkunastu minutach zostali poinformowani policjanci. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji, którzy zebrali niezbędne informacje. Okazało się, że mężczyźni zabrali ze sklepu perfumy o wartości ponad 1400 zł. Policjanci przejrzeli sklepowy monitoring i ustalili rysopisy poszukiwanych. Cała akcja trwała bardzo krótko. Kilkanaście minut później funkcjonariusze zauważyli podejrzane osoby. Byli to mężczyźni w wieku 27-35 lat. - Wśród nich był 32-latek poszukiwany przez gorzowski sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Dodatkowo przy mężczyźnie znaleziono w reklamówce skradzione wcześniej perfumy. Ich wartość określono na ponad 1400 zł – mówi Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Ostatecznie mężczyzna ten usłyszał zarzuty związane z paserstwem. Za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Trzej pozostali usłyszeli zarzuty dokonanej wspólnie kradzieży.


Podziel się


Komentarze


Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!