Gorzów w znanym niemieckim serialu

2 grudnia 2017, 22:37, mk
Kilka miesięcy temu odwiedzili nas producenci znanego za naszą zachodnią granicą serialu „Telefon 110”. W Gorzowie kręcone były sceny do odcinka o porwaniu dziecka ze szpitala we Frankfurcie nad Odrą. Maluch szczęśliwie odnajduje się pod drzwiami gorzowskiego szpitala.

„Wszystko co najlepsze dla mojego dziecka" -to tytuł najnowszego odcinka kultowego niemieckiego serialu "Telefon 110”, którego fabułę stanowią epizody z życia funkcjonariuszy policji kryminalnej na polsko-niemieckim pograniczu – pisze na swoich stronach internetowych niemiecki serwis Deutsche Welle. Filmowy wątek zaczyna się uprowadzeniem niemowlaka ze szpitala we Frankfurcie nad Odrą. Wszystko wskazuje na to, że może chodzić o nielegalną adopcję. Z jednej strony pokazana jest bogata, bezpłodna niemiecka para, a z drugiej strony polska rodzina, w której mąż katolik wybacza żonie zdradę, ale nie jest w stanie wychować bękarta. W nieznanych okolicznościach dziecko trafia do Gorzowa. Ktoś podrzuca je pod drzwi izby przyjęć szpitala przy Dekerta. Niedługo potem w zagadkowych okolicznościach ginie porywacz.

Jak donosi portal DW, przed telewizorami za naszą zachodnią granica może zasiąść nawet 8 milionów widzów. Odcinek zostanie wyemitowany niedzielę (03.12.2017) o 20:15 w pierwszym programie niemieckiej telewizji publicznej ARD. Na ekranie pojawią się gwiazdy – Agnieszka Grochowska i znany z filmów Patryka Vegi, Piotr Stramowski.

Serial „Telefon 110” (oryg. Polizeiruf 110) produkowany jest od 1971 roku do chwili obecnej. "Wschodnioniemieckie" odcinki serialu, przedstawiające pracę Volkspolizei były emitowane przez TVP w latach 70. i 80. XX w. Przez ponad 30 lat produkcji w serialu wielokrotnie zmieniała się obsada, wystąpiło w nim kilkuset aktorów niemieckich.


Podziel się


Komentarze


Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!