Czwórka "stalowców" w kadrze Polski

29 listopada 2017, 11:56, red/inf. prasowa
Zarząd Główny Polskiego Związku Motorowego powołał 20 zawodników, którzy występować będą w Żużlowej Reprezentacji Polski w sezonie 2018. W szerokiej kadrze Polski znalazło się czterech zawodników gorzowskiej Stali.

W kadrze „dowodzonej” przez Marka Cieślaka znalazło się 13 zawodników. W porównaniu do poprzedniego sezonu, pojawiły się dwa nowe nazwiska. Do „dorosłej” kadry awansował Kacper Woryna, dla którego sezon 2018 będzie pierwszym, w roli seniora. Drugim z zawodników jest aktualny Indywidualny Mistrz Polski, Szymon Woźniak. W kadrze Cieślaka nie mogło zabraknąć czwórki z Grand Prix – Patryka Dudka, Macieja Janowskiego, Przemysława Pawlickiego oraz Bartosza Zmarzlika.

W kadrze juniorów, prowadzonej przez Rafała Dobruckiego znajdują się medaliści Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów – Maksym Drabik, Bartosz Smektała oraz Drużynowi Mistrzowie Świata i Europy – Dominik Kubera, Rafał Karczmarz oraz Jakub Miśkowiak. W Żużlowej Reprezentacji Polski zadebiutuje także Igor Kopeć – Sobczyński.

Kadra seniorów:

- Krzysztof Buczkowski

- Patryk Dudek

- Jarosław Hampel

- Maciej Janowski

- Krzysztof Kasprzak

- Janusz Kołodziej

- Piotr Pawlicki

- Przemysław Pawlicki

- Piotr Protasiewicz

- Kacper Woryna

- Szymon Woźniak

- Grzegorz Zengota

- Bartosz Zmarzlik

 

Kadra juniorów:

- Maksym Drabik

- Daniel Kaczmarek

- Rafał Karczmarz

- Igor Kopeć – Sobczyński

- Dominik Kubera

- Jakub Miśkowiak

- Bartosz Smektała


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!