Iversen odchodzi ze Stali Gorzów

16 października 2017, 20:43, red
fot. Marcin Kluwak
Co było plotką, stało się faktem - Niels Kristian Iversen zmienił barwy klubowe. Po 6 latach startów w gorzowskiej Stali, Duńczyk postanowił podpisać kontrakt w Toruniu.

Od kilku dni spekulowało się na temat odejścia Nielsa Kristiana Iversena z gorzowskiej Stali. W poniedziałek 16 października informacja została potwierdzona przez zarząd klubu na portalu stalgorzow.pl.

- Niels K. Iversen zmienia barwy klubowe. Rozstajemy się w przyjaźni. Jestem wdzięczny Nielsowi za lata spędzone w Stali Gorzów. W tym czasie dwukrotnie świętowaliśmy zdobycie Drużynowego Mistrzostwa Polski, raz zdobycie tytułu wicemistrzów kraju i dwukrotnie cieszyliśmy się ze zdobycia medali brązowych. To właśnie będąc w naszym klubie Niels osiągnął swój największy sukces w Grand Prix, zdobywając brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Świata. To był bardzo dobry czas, okraszony licznymi sukcesami. Ale tak jak wszystko i ten okres dobiegł końca. Nadszedł czas na zmiany. Życzę Nielsowi w nadchodzącym okresie niegasnącej pasji do żużla, wytrwałości i przede wszystkim zdrowia, tak niezbędnego do osiągania kolejnych sukcesów sportowych. Może nie w zawodach ligowych, ale w drodze po tytuł Indywidualnego Mistrza Świata zawsze będę trzymał za niego kciuki – mówi prezes gorzowskiego klubu Ireneusz Maciej Zmora.

Za wspólnie spędzone lata, podziękował również sam zawodnik. - Mówię: „dziękuję” klubowi i fanom, którzy zawsze byli ze mną w dobrych i złych momentach przez te wszystkie lata. Podchodzę do tego rozstania w bardzo emocjonalny sposób, ale czuję też, że nadszedł czas kiedy moja kariera potrzebuje zmian, aby dalej się rozwijać - powiedział Niels Kristian Iversen.

Ankieta

Jaki zawodnik powinien zastąpić Iversena w Stali Gorzów?

  • Chris Holder33.89%
  • Anders Thomsen2.72%
  • Fredrik Lindgren30.33%
  • Mikkel Michelsen1.26%
  • Ktoś inny31.8%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 956


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!