Ulica Spichrzowa alternatywą dla zamkniętej Sikorskiego

20 września 2017, 15:54, ak
fot. Anna Kluwak
Podczas najbliższej sesji, gorzowscy radni zdecydują o zaciągnięciu zobowiązania w wysokości 200 tysięcy złotych. Pieniądze mają zostać przeznaczone na przygotowanie dokumentacji projektowej przebudowy ul. Spichrzowej od Składowej do Teatralnej.

Na początku grudnia 2015 roku prezydent Jacek Wójcicki zapowiadał uspokojenie ruchu w centrum Gorzowa poprzez budowę deptaka na Sikorskiego i znalezienie alternatywnego objazdu dla tej ważnej ulicy. Budowa deptaka stała się już faktem, a w najbliższych miesiącach mają ruszyć pierwsze prace.

Dlatego tak ważna była zapowiedź budowy zupełnie nowej drogi. Jak się okazuje, na zapowiedziach się nie skończyło, bo miasto szykuje się do przebudowy ul. Spichrzowej na odcinku od ul. Składowej do ul. Teatralnej. Natomiast na odcinku od ul. Cichońskiego do ul. Teatralnej powstanie zupełnie nowa droga, która będzie poprowadzona wzdłuż estakady kolejowej.

Podczas najbliższej sesji Rady Miasta, radni zdecydują czy władze Gorzowa zaciągną zobowiązanie w 2018 roku na sfinansowanie przebudowy ul. Spichrzowej w kwocie 200 tys. zł. Pieniądze te pozwolą na opracowanie dokumentacji projektowej. Oprócz tego, miasto planuje złożenie wniosku o dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 dla zadania „Przebudowa ul. Spichrzowej od ul. Składowej do ul. Teatralnej”.

- W przyszłym roku chcemy przygotować dokumentację projektową oraz wybrać wykonawcę inwestycji. Natomiast same prace przy przebudowie ul. Spichrzowej i budowie jej nowego odcinka ruszą po zakończeniu budowy deptaka na Sikorskiego i modernizacji estakady. Najbardziej realny termin rozpoczęcia prac to 2019 rok – komentuje Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Wyremontowana i przedłużona ul. Spichrzowa ma być alternatywną drogą dla zamkniętej ul. Sikorskiego na odcinku od ul. Chrobrego do Herberta, gdzie powstanie deptak. Dzięki temu „objazd” centrum rozpocznie się już na ul. Jancarza i poprowadzi ul. Składową i Spichrzową bezpośrednio do ul. Teatralnej i mostu Lubuskiego. Inwestycja ma pochłonąć kilka milionów złotych.

Ankieta

Budowa deptaka na Sikorskiego to?

  • Świetny pomysł, tego brakowało w mieście19.98%
  • Bardzo dobra inwestycja, będzie nowe miejsce spotkań11.84%
  • Wywalenie pieniędzy w błoto15.53%
  • Inwestycyjne nieporozumienie, sparaliżuje centrum miasta48.86%
  • Jest mi to obojętne3.79%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 1056


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!